اگر دستگاه USBKill بر روی کنسول بازی یا خودروی شما نصب شود چه اتفاقی می‌افتد؟

۵مهاجمان می‌توانند با نصب دستگاه USBKill باعث خرابی در دستگاه‌هایی همچون کنسول‌های بازی، دستگاه‌های تلفن همراه، دستگاه پیکسل گوگل و مدارها در خودروهای مدرن شوند.

دستگاه USBKill توسط یک شرکت هنگ‌کنگی تحت نظر شرکت USBKill.com ساخته شده است. این دستگاه یک دانگل USB است که می‌تواند با استفاده از تخلیه‌ی الکتریکی که به آن متصل شده است، باعث داغ کردن هر رایانه‌ای بشود. انجام حمله بسیار راحت است. USBKill برای شارژ خازن‌ها از منبع تغذیه‌ی USB استفاده کرده و در ادامه ۲۰۰ ولت DC را بر روی دستگاه هدف تخلیه می‌کند.

سازنده‌ی این دستگاه، نمونه‌ای از عملکرد آن را سال گذشته نمایش داد. این دستگاه می‌تواند در عرض چند ثانیه یک لپ‌تاپ را خراب کند.اکنون نیز نسخه‌ی ۲.۰ این دستگاه توسط گروه USB KILL.com تجاری‌سازی و منتشر شده است.

محققان سازنده‌ی این دستگاه گفتند: «آزمایش‌های ما نشان داد که نزدیک به ۹۵ درصد از دستگاه‌ها با حمله‌ی افزایش توان USB خراب خواهند شد. این محققان گفتند که نسخه‌ی ۲.۰ را برای آزمایش منتشر کرده‌اند و تنها دستگاهی که از این آزمایش سربلند بیرون آمده، آخرین نسخه از مک‌بوک اپل بوده که از درگاه‌های USB محافظت‌شده در برابر افزایش توان استفاده می‌کند.»

این شرکت هشدار داده که تنها با اهداف آزمایشی و امنیتی این دستگاه را منتشر کرده است. این دستگاه وسیله‌ای با ولتاژ بالاست و اسباب‌بازی نیست و تنها افراد بزرگسال با مسئولیت خودشان می‌توانند از آن استفاده کنند.
در این ویدئو می‌توانید آزمایش USBKill بر روی دستگاه‌های مختلف را مشاهده کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.