پلیس نیویورک از سال ۲۰۰۸ از ردیاب‌های تلفن همراه برای بیش از هزار مورد پیگیری استفاده کرده است.
این مطلب را اتحادیه‌ی آزادی‌های مدنی نیویورک (NYCLU) بیان کرده است که اطلاعات خود را از سوابقی به دست ‌آورده است که در جزییات استفاده از دستگاه‌ها در تحقیقات پلیس موجود هستند.
براساس گزارش NYCLU میان سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۵، پلیس از سخت‌افزارهای ردگیری ۱۰۱۶ بار استفاده کرده است و چنین اجازه‌ای برای استفاده از این دستگاه‌ها نیاز به حکم دادگاه دارد.
استفاده از دستگاه‌های ردیاب توسط پلیس، میان مجریان قانون و گروه‌هایی که استفاده از این دستگاه‌ها را به عنوان نقض حریم خصوصی شهروندان تلقی می‌کنند، تبدیل به مشاجره‌ای شده است.
استفاده‌ی طولانی‌مدت اف‌بی‌آی از دستگاه‌های ردیاب موجب نفوذ به برج‌های مخابراتی تلفن همراه می‌شود، و برای نظرات بر دستگاه‌های تلفن همراه با ردگیری حرکت آنها به کار گرفته می‌شود.
NYCLU می‌گوید که گزارش او نشان‌گر استفاده‌ی سنگین پلیس از این دستگاه‌های نظارتی است و در این فرآیند حریم خصوصی شهروندان در نیویورک نقض شده است.
مدیر اجرایی اتحادیه‌ی آزادی‌های مدنی نیویورک دونا لایبرمن می‌گوید: «اگر حمل یک تلفن همراه به معنی تحت نظر بودن توسط یک دستگاه نظارتی نظامی باشد، بنابراین حریم خصوصی تقریباً همه‌ی شهروندان نیویورک در خطر است.»
با در نظر گرفتن مشکلات پلیس نیویورک که در تاریخچه‌ی نظارت آن بر مردم بی‌گناه وجود دارد، دست کم باید سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تری در حفظ حریم خصوصی شهروندان اعمال شود و پیش از استفاده از دستگاه‌های شنود نظیر ردیاب‌ها که می‌توانند تلفن‌های همراه را ردگیری کنند، از دادگاه حکم گرفته شود.»
این نهاد پیشنهاد می‌کند که پلیس نیویورک باید در اعمال حداقل تغییرات از افسران بخواهد که قبل از استفاده از این دستگاه‌ها برای ردگیری، حکمی برای این منظور دریافت کنند.
نیویورک تنها شهری نیست که به موشکافی در مورد سیاست‌های استفاده از ردیاب‌ها در مورد آن پرداخت شده است. در بالتیمور گروه‌های آزادی‌های مدنی، پلیس را برای استفاده‌ی شدید و فراوان از دستگاه‌های ردیاب در تحقیقات جنایی، مورد پرس‌و‌جو قرار داده‌اند. در این شهر گفته شده است که اگر شهروندان نمی‌خواهند ردیابی شوند، باید گوشی‌های همراه خود را خاموش کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اگر در نیویورک از تلفن همراه استفاده می‌کنید، احتمالاً پلیس شما را ردیابی می‌کند!