۱همان‌طور که دیروز در خبرهای این وب‌گاه گفتیم، وب‌گاه افشاگر ویکی‌لیکس صبح دوشنبه توییتی را مبنی بر قطع دسترسی بنیان‌گذار خود، جولیان آسانژ، منتشر کرده است؛ ویکی‌لیکس یک «حزب دولتی» آمریکا را باعث و بانی این مسئله می‌دانست و دقیقاً از هویت این حزب اطلاعی نداشت.
اما واقعیت چیز دیگری بود و «اکوادور» پشت این اقدام بود.
ویکی‌لیکس تأیید کرد که روز شنبه اینترنت جولیان آسانژ در سفارت اکوادور واقع در لندن، توسط دولت اکوادور قطع شده است.
این حرکت در حقیقت واکنشی به انتشار دسته‌ای از رایانامه‌های فاش‌شده‌ی مربوط به هیلاری کلینتون، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بوده است.
ویکی‌لیکس در توییتر خود نوشت: «ما می‌توانیم تأیید کنیم که روز شنبه، این اکوادور بوده که اینترنت آسانژ را ساعت ۵ بعد از ظهر قطع کرده است، این قطع دسترسی پس از انتشار رایانامه‌های رد و بدل شده میان شرکت گلدمن ساکس و کلینتون رخ داده است.»
آسانژ از ماه ژوئن ۲۰۱۲ میلادی، پس از اعطای پناهندگی از سوی دولت اکوادور، در سفارت این کشور واقع در لندن زندگی می‌کند؛ قرار بود که وی به اتهام تجاوز به عنف با حکم دادگاه انگلستان به سوئد استرداد داده شود.
ترس آسانژ از این است که در صورت بازگشت به سوئد ممکن است در نهایت به آمریکا استرداد داده شود، جایی که به خاطر نقشی که در جمع‌آوری و انتشار اطلاعات طبقه‌بندی‌شده داشته، مجازات سنگینی در انتظار او خواهد بود.
دولت اکوادور در خصوص موضوع قطع دسترسی آسانژ به اینترنت هیچ اظهار نظری نکرده است، اما یکی از منابع خبری در وزارت اکوادور به Press Association گفت: «اکوادور به حمایت از آسانژ ادامه خواهد داد و پناهندگی سیاسی که از سال ۲۰۱۲ به وی اعطا شده منتفی نمی‌شود.»
این داستان‌ هفته‌ی گذشته آغاز شد؛ وقتی که این گروه ضدمخفی‌کاری اقدام به انتشار سه مورد از سخن‌رانی‌های هیلاری کلینتون با گلدمن ساکس نمود؛ گفتنی است که کمیته‌ی ملی حزب دموکرات آمریکا هنوز حاضر به انتشار متن این سخن‌رانی‌ها نشده است.
مواردی که بیرون درز کرده نشان می‌دهد که در کنفرانس گلدمن ساکس، هیلاری کلینتون گفته قصد دارد به‌طور مخفیانه در قضایای سوریه مداخله کند.

ویکی‌لیکس رایانامه‌های جدیدی را افشاء کرد
ویکی‌لیکس در چند ماه گذشته دست به انتشار متعلقاتی از حزب دموکرات آمریکا زده است. اگرچه این سازمان هرگونه ارتباطی را با یک گروه نفوذی روسیه رد می‌کند، اما آسانژ از افشای منابع این رایانامه‌ها خودداری کرده است.
به گفته‌ی منابع نزدیک به حزب دموکرات و ویکی‌لیکس، این گروه افشا‌گر موفق به دستیابی به ۴۰ الی ۵۰ هزار رایانامه‌ی مورد نفوذ واقع‌شده‌ی متعلق به مدیر کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون، جان پودستا شده است.
با وجود این واقعیت که اتصال اینترنتی آسانژ قطع بوده است، ویکی‌لیکس در بعد از ظهر دوشنبه یک سری جدید از رایانامه‌های پودستا را منتشر کرده است.
با توجه به اخبار منتشره، کلینتون به فساد تازه‌ای متهم شده است؛ ظاهراً یکی از دستیاران نزدیک کلینتون سعی داشته FBI را مجبور کند تا سطح طبقه‌بندی یکی از رایانامه‌های وی را، حین بررسی از سوی این نهاد فدرال آمریکا، تغییر دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اکوادور، عامل قطع دسترسی بنیان‌گذار ویکی‌لیکس به اینترنت!