فعالان بزرگ حوزه فناوری در همایش جهانی طراحان معتقد بودند حریم خصوصی تفاضلی گویا تبدیل به یک مسئله مهم برای اپل شده است تا از طریق آن اطلاعات را جمع‌آوری، ذخیره و استفاده نماید. کرگ فدریگی، معاون مهندسی نرم‌افزار شرکت اپل، به نمایندگان این شرکت گفت که این روش برای حفاظت از حریم شخصی کاربران مهم است و نمی‌توان در آن نفوذ و از اطلاعات آن سوءاستفاده کرد.

به نقل از وبگاه Wired، فردریگی در این باره گفته‌ است: «روش حریم خصوصی تفاضلی یک موضوع تحقیقاتی در حوزه‌های آمار و تحلیل اطلاعات است که از راه‌های درهم سازی، نمونه‌گیری و تزریق صدا فعال می‌شود. این روش اطلاعات شخصی کاربران را کاملاً محافظت می‌کند. شرکت اپل یک سری اقدامات فوق مهم را برای برخی منابع اطلاعاتی انجام داده است که نام این منابع به دلایل امنیتی مطرح نمی‌شود.»

آرون راث، دانشیار علوم رایانه و اطلاعات دانشگاه پنسیلوانیا یکی از اولین کسانی است که تحقیقات اپل در مورد روش حریم خصوصی تفاضلی دسترسی داشته است. وی در یکی از سخنرانی‌هایش گفت: «استفاده از روش حریم‌ خصوصی تفاضلی در فناوری‌های اپل، کار بسیار خوبی است و اپل را در میان شرکت‎های فناوری از این نظر در صدر قرار می‎دهد.»

در طول همایش، شرکت اپل بر اهمیت حریم‌ خصوصی چندین بار تأکید کرد. علی‌رغم انتقادات نهادهای امنیتی و دولتی مختلف از روش حریم‌ خصوصی تفاضلی، شرکت اپل با قاطعیت از این روش دفاع کرده است.

بخش اصلی این روش رمزنگاری است که در مورد بسیاری از محصولات و نرم‎افزارهای این شرکت اعمال می‌شود. اپل تنها شرکت فناوری نیست که از تقویت بخش‌های رمزنگاری طرفداری می‌کند. اپل و فیس‌بوک نیز از طراحی فناوری‌های رمزنگاری قوی طرفداری کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اپل به دنبال بهره‌وری از روش حریم‌ خصوصی تفاضلی
برچسب ها: