به کاربرانی که از اپل iOS نسخه‌ی بتا ۱۰.۳ استفاده می‌کنند گزارشی مبنی بر فعال‌سازی احراز هویت دومرحله‌ای برای شناسه‌ی اپل از طرف این شرکت ارسال شده است که در دستگاه‌های اپل مانند آی‌پد، آیفون و سامانه‌های مک مورد استفاده قرار می‌گیرد تا داده‌های کاربر را بر روی iCloud همگام کرده و به اشتراک بگذارد.

احراز هویت دومرحله‌ای شرکت اپل قرار است یک لایه‌ی امنیتی بیشتر برای داده‌های iCloud و دستگاه‌هایی که با شناسه‌های اپل ثبت شده‌اند، فراهم کند. به‌نظر می‌رسد با اقداماتی که در نسخه‌ی ۱۰.۳ صورت گرفته، اپل تلاش دارد کاربران را به استفاده از این ویژگی امنیتی تشویق کند. احزار هویت دومرحله‌ای در دستگاه‌های شرکت اپل ویژگی جدیدی نیست و قبلاً نیز در سامانه عامل iOS۹ و OS X وجود داشت. این ویژگی به‌تازگی برای داده‌های iCloud فعال شده است و این اقدام پس از نفوذهایی که به این سرویس انجام شد، صورت گرفته است.

تا قبل از انتشار نسخه‌ی ۱۰.۳ بتا iOS اپل هیچ‌وقت از طریق اعلان به کاربر اعلام نکرده بود که احراز هویت دومرحله‌ای را فعال کند ولی خبر خوبی که وجود دارد این است که اگر دستگاه شما دارای ملزومات سیستمی باشد، نیازی نیست برای فعال‌سازی این ویژگی‌ها منتظر یادآوری‌های اپل باشید. اگر از iOS نسخه‌ی ۹ یا بالاتر استفاده می‌کنید، می‌توانید این ویژگی را از طریق راهنمای زیر بر روی آیفون خود فعال کنید.

به بخش «تنظیمات» رفته و در انتهای این صفحه بر روی «iCloud» کلیک کنید. در قسمت بالای صفحه، شناسه‌ی اپل خود را وارد کنید. در صفحه‌ی بعدی، گزینه‌ی «امنیت و گذرواژه» را انتخاب کنید. در قسمت وسط صفحه گزینه‌ی «احراز هویت دومرحله‌ای» را مشاهده خواهید کرد. این گزینه را فعال کنید. ممکن است از شما برای اعتبارسنجی هویت، سؤالات امنیتی و یا جزئیات کارت‌های اعتباری شما پرسیده شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اپل از کاربران می‌خواهد در iOS ۱۰.۳ احراز هویت دومرحله‌ای را فعال کنند