اپل، حفره‌ای که موجب عبور از قفل صفحه‌ی آیفون می‌شود را برطرف نمود!

به‌روزرسانی نرم‎افزاری جدید شرکت اپل حاوی تعدادی ویژگی جدید و وصله‎هایی برای آیفون و آیپد است. اپل حفره‌ای امنیتی را که به مهاجمان اجازه دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران آیفون می‌داد را برطرف نموده ‌است. شرکت اپل، وصله این حفره را در به‎روزرسانی نرم‎افزار iOS ۹.۳.۲، برای کاربران آیفون و آیپد در سرتاسر جهان منتشر کرد. هر کسی با دسترسی فیزیکی به گوشی آلوده می‌تواند با سوءاستفاده از این حفره به اطلاعات مخاطب، تصاویر، متن‌ها، پیام‌های تصویری، رایانامه‌ها و تنظیمات تلفن کاربر دسترسی یابد.
این آسیب‎پذیری ابتدا ماه گذشته توسط دو محقق که ظاهراً جدا از هم کار می‌کردند کشف شد. اما اپل به کاربر یوتیوب، Videosdebarraquito، جایزه‌ی کشف این حفره را داد. در کل، شرکت اپل با ۲۲ بولتن جداگانه، تعداد زیادی آسیب‎پذیری را وصله کرد، از جمله تعدادی آسیب‎پذیری که به پرونده مخرب مثل یک برنامه یا یک تصویر اجازه می‌داد که هر کد دلخواهی را اجرا کنند و بدین ترتیب مهاجم می‌توانست حملات بیشتری نیز صورت دهد. به‎روزرسانی iOS ۹.۳.۲ نیز حاوی تعدادی وصله‎های حفره و خطا و ویژگی‎های جدید است.
اپل خطاهایی مربوط به پیدا نکردن معنی کلمه در لغت‎نامه، لوازم جانبی بلوتوث که کیفیت صدای ضعیفی داشت و دیگر خطاهای مربوط به کیبوردها و ویژگی‌های قابلیت دسترسی را وصله کرد. اپل در کنار iOS ۹.۳.۲ نسخه‌های به‎روزرسانی شده‌ی tv OS ،OS X و watch OS را نیز منتشر کرد.
اگر شما همین الان از این نرم‎افزار جدید مطلع شدید می‌توانید از قسمت تنظیمات ←منوی اصلی آن را دریافت کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.