پس ‌از اینکه وبگاه اوکلاهاما نیوز ۹ مورد حمله‌ی بدافزار تبلیغاتی به مدت یک هفته قرار گرفت، مسئولان این وبگاه اعلام کردند که بازدید از این وبگاه اکنون امن است.

به گفته‌ی NonDoc این حمله از طریق یک شرکت ثالث قربانی شده و در قالب یک پاپ آپ ظاهر می‌شد و موجب می‌شد تا کاربران مجبور شوند که نرم‌افزار Adobe Flash خود را به‌روزرسانی کنند. با انجام این به‌روزرسانی یک بدافزار روی سامانه‌های آن‌ها نصب می‌شد.

جن بیلینگ مدیرعامل محتوای دیجیتال نیوز ۹ به رسانه‌ها گفته است که او از این رویداد تقریبا دو هفته قبل خبردار شده است و به کاربران وبگاه توصیه کرده است که «مادامی‌‌که با به‌روزرسانی موافقت نکنند؛ آلوده نخواهند شد».

زمانی این وبگاه آلوده بوده است، از سوی چندین سامانه‌ی فناوری نظارت امنیتی بر وبگاه‌ها در فهرست سیاه قرار داشت.

بنا به اظهارات ارائه‌شده از سوی NonDoc در ۲۱ جولای، دفتر خدمات مدیریتی اوکلاهاما که بر مرکز عملیات امنیتی این ایالت نظارت می‌کند به کارمندان این ایالت هشدار داده است که از این وبگاه دیدن نکنند.

این خبرگزاری هنوز پاسخی به درخواست SCMagazine.com برای اظهارنظر نداده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اوکلاهاما نیوز مورد حمله‌ی بدافزارهای تبلیغاتی قرار گرفت!
برچسب ها: