۳اوراکل که در حوزه‌ی فروش نرم‌افزارهای کسب‌وکار فعالیت می‌کند، روز دوشنبه اعلام کرد که در حال خرید ارائه‌دهنده‌ی سرویس DNS مبتنی بر ابر با نام Dyn است. Dyn همان شرکتی است که ماه گذشته هدف حمله‌ی شدید منع سرویس توزیع‌شده با بات‌نت Mirai قرار گرفت و در اثر این حمله بخش وسیعی از اینترنت جهان با قطعی مواجه شد.

به دلیل اینکه شرکت Dyn سرویس DNS مبتنی بر ابر را به مشتریان خود از جمله Spotify ،Netflix ،Twitter و Pfizer ارائه می‌دهد، خرید این شرکت می‌تواند به مشتریان ابر اوراکل کمک کند تا میزان کارایی و هزینه‌ی زیرساخت برای آن‌ها بهبود یابد.

بنابر گزارش‌های منتشرشده، خرید Dyn می‌تواند بستر پردازش ابری اوراکل را توسعه داده و به مشتریان گزینه‌های زیرساخت به عنوان سرویس۱ و بستر به عنوان سرویس۲ را ارائه دهد. اوراکل گفته که شرکت Dyn بسیار مقیاس‌پذیر بوده و به‌طور طبیعی می‌تواند بستر پردازش ابری اوراکل را توسعه و گسترش دهد. همچنین خرید این شرکت باعث افزایش سرعت دسترسی و بارگیری وب‌گاه‌های مشتریان اوراکل خواهد شد.

اوراکل در مورد مبلغی که برای خرید Dyn پرداخت کرده چیزی نگفته است ولی یک منبع نزدیک اعلام کرده که این معامله با مبلغ ۶۰۰ الی ۷۰۰ میلیون دلار انجام شده است. اوراکل در عرصه‌ی رقابت با فاصله‌ی زیادی پس از سرویس وب آزمازون قرار دارد و آمازون در حوزه‌ی بازار زیرساخت پردازش ابری سردم‌دار است. این معامله و خرید Dyn می‌تواند به اوراکل کمک کند تا در عرصه‌ی رقابت با آمازون و Azure مایکروسافت باقی بماند.

۱. Infrastructure-as-a-Service
۲. Platform-as-a-Service

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اوراکل شرکت Dyn را با مبلغی بیش از ۶۰۰ میلیون دلار خرید