۱۲در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۴۰۰۰ انگلیسی به باج‌افزار آلوده شدند، و در همین راستا مبلغی بیش از ۴٫۵ میلیون پوند به مجرمان سایبری پرداخت شد.
همان‌طور که می‌دانید و در خبرهای این وب‌گاه بارها خوانده‌اید باج‌افزار به گونه‌ای از بدافزار گفته می‌شود که پرونده‌های رایانه‌های شخصی آلوده به خود را رمزگذاری می‌کند، سپس برای ارائه‌ی کلید رمزگشایی جهت بازیابی اطلاعات مبلغ گزافی را از قربانی ماجرا درخواست می‌نماید.
این بدافزار معمولاً در قالب ضمیمه‌های مخرب رایانامه ظاهر می‌شود که رنگ و بوی این ضمیمه‌ها به نحوی است که کاربر از همه‌جا بی‌خبر را به باز کردن خود ترغیب می‌نمایند؛ همچنین ممکن است باج‌افزار به واسطه‌ی بسته‌های نفوذی ارائه شود که این بسته‌ها از آسیب‌پذیری‌های نرم‌افزاری سوءاستفاده می‌کنند و به این ترتیب بدافزار را در رایانه‌های شخصی کاربران بر جای می‌گذارند.
نمایندگان مرکز گزارشات سایبری انگلستان خطاب به بی‌بی‌سی گفتند که با فعالیت روی صنعت ضدبدافزارسازی و نیز با مسدودسازی دامنه‌ها، کارگزارها و نیز شبکه‌های متعلق به مجرمان سایبری، با این تهدید رو به رشد مبارزه می‌کنند.
پل میچل، از شرکت FixMeStick که به اشخاص و شرکت‌ها برای حذف بدافزارهای و برنامه‌های مخرب کمک می‌کند، هشدار داد که باج‌افزار تهدیدی بالقوه و ویران‌گر برای هر کاربر یا شرکت تجاری محسوب می‌شود.
مطالعه‌ی فراگیری که اخیراً توسط شرکت امنیت نرم‌افزاری Malwarebytes انجام شده نشان می‌دهد که نزدیک به ۴۰ درصد از بخش‌های تجاری طی سال‌های گذشته تاکنون یک حمله‌ی باج‌افزاری را تجربه کرده‌اند. از میان این قربانی‌ها، بیش از یک سوم درآمد خود را از دست داده‌اند و ۲۰ درصد هم مجبور شده‌اند کسب و کار خود را برای همیشه ترک کنند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

انگلیس در سال ۲۰۱۶، بیش از ۴٫۵ میلیون پوند را فدای باج‌افزار کرد