یکی از کارشناسان امنیتی می‌گوید متوجه یک تراکنش‌ عجیب و غریب بیت‌کوین شده است که در آن بیت‌کوین‌ها از بستر خدماتی SilkRoad (که اکنون در تصاحب دولت فدرال آمریکا قرار دارد) به بستر خدماتی ShadowBrokers انتقال داده شده‌اند.

به گزارش securityaffairs در حالی‌که یکی از کارشناسان امنیتی در حال گشت‌وگذار برای یافتن مطالبی در مورد گروه ShadowBrokers بوده است (گروهی که سارقان و افشاءکنندگان ابزارهای بهره‌برداری متعلق به گروه Equation وابسته به سازمان امنیت ملی آمریکا بودند) به یک تجزیه و تحلیل جذاب از یک محقق امنیت سایبری به نام krypt۳ia برخورد کرده است. krypt۳ia به بررسی تراکنش بیت‌کوین‌هایی می‌پرداخته است که متعلق به حساب کاربری ShadowBrokers# بودند. در ابتدا به نظر می‌رسید که این حساب میزان اندکی پول دریافت کرده است (حدود ۹۹۹ دلار در چند روز گذشته) اما زمانی قضیه جالب می‌شود که برخی از این پرداخت‌ها از بستر خدمات بیت‌کوین SilkRoad انجام شده بودند، چرا که این بستر در تصاحب دولت فدرال آمریکا قرار دارد.

این بستر خدماتی بیت‌کوین از زمانی که بازار سیاه محبوب آن‌ها توسط مأموران توقیف شد در تصاحب و کنترل FBI قرار گرفته است.

Krypt۳ia تصمیم گرفته که به بررسی کلی این تراکنش‌ها بپردازد و در طی آن کشف کرد که خدمات Marshal آمریکا نیز در انتقال این موارد دست دارد.

Krypt۳ia در پست وبلاگ خود نوشته است: «بنابراین آیا می‌توان گفت که این پول‌ها هنوز در خزانه فدرال هستند و آن‌ها این مبالغ را ارسال کرده‌اند تا بتوانند از آن‌ها به‌عنوان طعمه استفاده کنند؟ شاید نیت این بوده است که ارتباطی برقرار کنند؟ شاید قصد داشته‌اند این مقدار بیت‌کوین را انتقال داده تا شاید بدین ترتیب بتوانند رد آن‌ها را پیگیری کنند؟ البته اگر شما با دقت به این نشانی بیت‌کوین نگاه کنید و رد معاملات آن‌ها را پیگیری کنید متوجه موضوعات جالبی نیز خواهید شد. در این حین، شما به ناگهان مشاهده خواهید کرد که خدمات Marshal آمریکا نیز در این زنجیره انتقال پول قرار دارد. حتی ممکن است تمام این جریان با سرقت شدن این سکه‌ها توسط عوامل سرکش سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا و اداره مبارزه با مواد مخدر این کشور پایان پذیرد».

با تجزیه و تحلیل این تراکنش‌ها کارشناسان متوجه شدند که میزان ۰.۰۰۱۳۳۷ بیت‌کوین از این معاملات به ShasowBrokers منتقل شده است. ما به‌هرحال می‌دانیم که سکه‌های بیت‌کوین SilkRoad در دستان دولت آمریکا قرار دارند، اما به چه دلیلی بخشی از آن‌ها به ShasowBrokers ارسال شده است؟

کارشناسان اضافه کرده‌اند: «تصور کنید اگر شما درحالی‌که با نرم‌افزار Maltego مشغول استخراج این سکه‌ها هستید، ببینید مبالغی که در وجه این حساب پرداخت شده‌اند با سایر حساب‌ها نیز مخلوط شده‌اند. باید دید آیا می‌توان آن را پایان پیگیری این فرآیند برای دولت نامید یا خیر».

اکنون محققان از خوانندگان و مخاطبان خود خواسته‌اند تا به تجزیه و تحلیل تراکنش‌هایی بپردازند که در حساب‌های آن‌ها، مبالغی به بستر خدماتی بیت‌کوین تحت تصرف دولت ارسال شده است؛‌ بستری که دولت از آن استفاده می‌کند تا پول را به ShasowBrokers بفرستد.

در زمان نگارش این مطلب بستر خدماتی ShasowBrokers شامل ۴۱ تراکنش و در مجموع ۱.۷۳۸ بیت‌کوین بود که بالاترین پیشنهاد ارسال‌شده به آن ۱.۵ بیت‌کوین یا حدود ۸۵۰ دلار آمریکا بوده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

انتقال بیت‌کوین‌ از کیف پول توقیف‌شده‌ی SilkRoad به ShadowBrokers
برچسب ها: