۸نیوزویک روز عجیب و غریبی را به شب رساند؛ روز گذشته وب‌گاه اصلی این هفته‌نامه از حالت برخط خارج شد، این اتفاق در پی انتشار یک ادعا رخ داد؛ ادعایی مبنی بر این‌که یک شرکت متعلق به دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحریم‌های مربوط به انجام معاملات با کوبا را دور زده است.
این مجله در ابتدا تصور کرد که علت قطعی‌اش محدودیت بالا و بازیدهای کاربران بی‌شمار است، اما به سرعت متوجه شد که جریان از جای دیگری آب می‌خورد.
وب‌گاه نیوزویک با ترافیک ناخواسته‌ی‌ کارگزارهایی از سراسر جهان بمباران شد، اما بیشتر این کارگزارها متعلق به روسیه بودند.
سردبیر نیوزویک، جیم ایمپوکو گفت: «شب گذشته ما نهایت جریانی را تجربه کردیم که مسئول بخش فن‌آوری اطلاعات ما تحت عنوان DoS از آن یاد می‌کند.»
«در هر انسداد سرویس توزیع‌شده‌ای تعداد زیادی آدرس IP وجود دارد، اما بخش اعظم این آدرس‌ها متعلق به روسیه بودند، که این موضوع به خودی خود چیزی را ثابت نمی‌کند، ما کماکان در حال بررسی اوضاع هستیم.»
مقاله‌ای که توسط یکی از کارمندان نیوزویک به رشته‌ی تحریر درآمده، مو به مو شرح می‌دهد که چگونه کارمندان سابق هتل‌های ترامپ، سفری به کوبا را در سال ۱۹۹۸ تدارک دیدند تا امکان سرمایه‌گذاری مشترک با رژیم کمونیسیتی این کشور را بررسی کنند. یک شرکت مشاور به نام Seven Arrows این بازدید را ترتیب داد، و هزینه‌های پرداختی برای این سفر با ظاهرسازی «کمک به خیریه» عنوان شد.
کمی پس از انتشار این قضیه، ترافیک وب‌گاه نیوزویک به اوج خود رسید، که این اتفاق برای فصلی که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در آن برگزار خواهد شد موضوع غیرعادی نبود. اما نرخ ترافیک به افزایش خود ادامه داد و در نهایت وب‌گاه را پایین کشید.
مانند هر حمله‌ی DDoS دیگری یافتن عوامل پشت پرده‌ی این حمله نیز ممکن نیست. اما به نظر می‌رسد که این مقاله بسیاری از کاربرانی را که کارگزارهای روسی را کنترل می‌کنند عصبانی کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

انتقاد از دونالد ترامپ، عامل سقوط نیوزویک