متخصصان بیت‌کوین یک کتاب حجیم سیصد صفحه‌ای را در مورد فعالیت‌های مورد علاقه‌ی خود به رمزنگاری بیت‌کوین توسط دانشگاه‌های پرینستون و استنانفورد منتشر کرده‌اند.
اولین پیش‌نویس این کتاب بیشتر در قالب مکالمه‌ای است تا این‌که یک مقاله‌ی پژوهشی باینتری باشد و برای کسانی نوشته شده است که دست کم یک فهم پایه از علوم رایانه با مقداری تجربه‌ی برنامه‌نویسی دارند.
کتاب بیت‌کوین و فن‌آوری‌های رمزنگاری ارزی به وسیله‌ی استادیار دانشگاه پرینستون Arvind Narayanan، پرفسور Edward Felten، دکتر Steven Goldfeder، محقق دانشگاه استانفورد دکتر Joseph Bonneau، استادیار مؤسسه کونکوردیا Steven Goldfeder، و دکتر Andrew Miller از دانشگاه مریلند نوشته شده است.
این کتاب به پرسش‌های مهمی درباره‌ی بیت‌کوین که شامل مسائلی از قبیل، امنیت، ناشناس بودن و مقررات آن می‌شوند، پاسخ می‌دهد.
نویسندگان کتاب می‌گویند: «هر فصل از این کتاب شامل مجموعه‌ای از پرسش‌ها برای پاسخ‌گویی و تمرین است که به درک عمیق‌تر این پرسش‌ها کمک می‌کند.»
«پس از مطالعه‌ی این کتاب شما هر چه را که لازم است برای تمایز میان واقعیت و خیال در هنگام مطالعه‌ی مطالبی در مورد بیت‌کوین و سایر ارزش‌های رمزنگاری شده بدانید، خواهید فهمید.»
«شما درکی از پایه‌های مفهومی که برای فهم مهندسی نرم‌افزارهای امنیتی لازم است با تعامل با شبکه‌ی بیت‌کوین به دست آورده و می‌توانید ایده‌های خود را از بیت‌کوین با پروژه‌های شخصی خود ترکیب کنید.»
به خوانندگان تکالیفی برای برنامه‌نویسی جهت به کار بردن مؤلفه‌های بیت‌کوین در مدل‌های ساده داده شده است. آن‌ها می‌توانند گام به گام آموزش خود را پیش برند و در دوره‌ی رایگان برخط Narayanan بیت‌کوین ثبت‌نام کنند.
نویسندگان می‌گویند که بیت‌کوین به دلیل فن‌آوری به کار رفته در آن هیجان‌انگیز است و آن را مبحثی عمیق، متفاوت و جالب توصیف می‌کنند که می‌تواند ابهام موجود را برای موفقیت‌های اجتماعی و تجاری برطرف کند.
خوانندگان برای نظر دادن در مورد این پیش‌نویس دعوت شده‌اند. متن نهایی این کتاب در اواخر امسال منتشر خواهد شد.
Narayanan می‌گوید که نویسندگان یک نسخه‌ی بهبودیافته را به زودی منتشر خواهند کرد که شامل عناصری از تکالیف برنامه‌نویسی دانشگاه استنفورد نیز خواهد بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

انتشار کتاب ۳۰۰ صفحه‌ای در مورد بیت‌کوین