گروهی از تبه‌کاران اینترنتی با استفاده از خدمات پروتکل صدا روی اینترنت یا VoIP به انجام تماس‌های جعلی پرداختند و در آن مدارس انگلستان، فرانسه و استرالیا را در عوض دریافت ارز بیت‌کوین تهدید به بمب‌گذاری کردند.
گروهی تحت نام کاربری scuppered @Ev۴cuati۰nSquad در حساب توییتر شروع به تماس برای تهدید بمب‌گذاری جعلی در ده‌ها مدارس این کشورها، با بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی کردند.
چندین و چند مدرسه و مؤسسه‌ی آموزشی در انگلستان، از جمله شش مدرسه در بیرمنگام، درهای خود را پس از دریافت این تهدیدها بستند.
شش مدرسه‌ی دیگر در پاریس و حدود همین تعداد در استرالیا نیز پس از دریافت این تهدیدها درهای خود را بسته‌اند.
به احتمال زیاد آخرین قربانی نیز مدرسه‌ی عمومی دولت استرالیا در ایالت نیو‌ساوت‌ولز است که درهای خود را پس از دریافت تهدید به بمب‌گذاری بسته است.
این تماس‌ها با استفاده از اعتبارهای VoIP که مورد نفوذ واقع شده‌اند و گفتارهای الکترونیکی ساختگی صورت گرفته است.
این گروه اکنون حملات خود را بدون دریافت پول انجام می‌دهد و می‌گوید که از ماه مارس برای بمب‌گذاری در یک مدرسه درخواست پنج بیت‌کوین کرده و در پی آن درخواست خود را به پنجاه بیت‌کوین برای رویداد ورزشی بزرگ رسانده است.

۳۸-InContent_0
این صفحه‌‌ی توییتر مختل‌شده‌ی این گروه است.
عاملان ماجرا اعلام کرده‌اند که در حال برقراری تماس برای تهدید مدارس جزیره‌ی گوام هستند. پیام‌های صوتی ضبط‌شده و ارسال‌شده به توییتر ادعا می‌کنند که این پیام‌ها به پلیس نشان داده شده‌اند.
«بمب‌هایی در هر دبیرستان و مدرسه‌ی متوسطه در جزیره‌ی گوام وجود دارد. آن‌ها در ظرف ۳۰ دقیقه منفجر خواهند شد. این بمب‌ها در کوله‌پشتی‌ها و کمدها پنهان هستند. من می‌خواهم به نجات‌یافتگان این بمب‌گذاری‌ها با یک تفنگ حمله کنم.»
تهدیدهایی نیز با رایانامه برای پخش گاز اعصاب ارسال شده است و همین‌طور تهدید‌هایی برای حمله با تفنگ به بخش‌های آموزشی شهرهای نیویورک و لس‌آنجلس در دسامبر ۲۰۱۵ انجام شده است که منجر شدند تا مدارس بسته و ۶۴۰ هزار دانش آموز به خانه فرستاده شوند.
این گروه خدمات خود را به صورت دست‌خط بچه‌گانه به مفهوم زیر ارسال کرده‌اند:
«سلام، ما EvacuationSquad هستیم. ما آنچه را که باید انجام دهیم، به دلایل زیر انجام خواهیم داد: ما از دولت آمریکا متنفریم، ما از مقامات متنفر هستیم و ما عاشق ایجاد خشونت هستیم.»
«تا ماه مارس سال ۲۰۱۵، شما ممکن است درخواست‌هایی برای ارسال تهدید بمب به مدرسه یا محل کار، و یا شرکت خود داشته باشید. از اول ماه مارس سال ۲۰۱۵ ما تنها بیت‌کوین را به عنوان وجه پرداختی خواهیم پذیرفت. بنابراین قیمت‌ها به این شکل خواهند بود: ۵ دلار برای مدرسه، ۵ دلار برای شرکت، ده دلار برای دادگاه، ده دلار برای تمام مدارس یک منطقه، ۲۰ دلار برای یک کنفرانس بزرگ، ۲۰ دلار برای رویداد ورزشی، ۵۰ دلار برای یک رویداد بزرگ ورزشی.»
«هر چیزی که در این پیام ذکر نشده قابل مذاکره خواهد بود. همچنین شما ممکن است شخص خاصی را مد نظر داشته باشید که برای آن نیز ۵ دلار بیت‌کوین اضافه خواهد شد. اگر شما مایل به انجام این کار هستید، لطفاً به ما اطلاعات تماس و یا حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را ارسال کنید. با تشکر. بهترین و امن‌ترین راه برای تماس با ما درخواست از طریق XMPP (…) و روش دیگر آدرس رایانامه‌ی ما (…) است. بدرود. #EvacSquad @Ev۴cuati۰nSquad»
گفته می‌شود که، این گروه در خاک روسیه فعالیت می‌کند و امیدوار است که امنیت عملیاتی آن سبب شود تا نیروهای پلیس بین‌الملل را به حرکت وادار کرده تا محققان مستقل به بررسی آن بپردازند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

انتشار تهدیدهای جعلی اینترنتی مبنی بر بمب‌گذاری در مدارس انگلستان، استرالیا و فرانسه