انتشار اسناد استفاده‌ی کلینتون از کارگزارهای خصوصی

FBI امروز سند ۵۸ صفحه‌ای را در مورد جزئیات مصاحبه‌ی این آژانس با کاندیدای ریاست جمهوری، هیلاری کلینتون و افراد دیگری که در ارتباط با استفاده از کارگزار رایانامه‌ی شخصی او درگیر ماجرا شده‌اند را منتشر ساخت.

این اسناد نشان می‌دهند که کلینتون از دو کارگزار رایانامه‌ای شخصی که در زیرزمین خانه‌ی کلینتون در منطقه‌ی چاپاکا بوده، استفاده کرده است. اولین کارگزار، اپل OS X بوده که در سال ۲۰۰۷ برای استفاده‌ی رئیس‌جمهور سابق، بیل کلینتون، خریداری شده بوده است. این کارگزار از ژوئن سال ۲۰۰۸ تا ماه مارس ۲۰۰۹ در حال استفاده بوده است و هیلاری کلینتون از ژانویه سال ۲۰۰۹ با حساب clintonemail.com از آن استفاده می‌کرده است.

در ماه مارس ۲۰۰۹، کارگزار دیگری که پیش‌تر توسط کارکنان ستاد انتخاباتی کلینتون استفاده می‌شد، آورده شده و با کمک بیل کلینتون و برایان پاگلیانو که مسئول انجام بخش فناوری اطلاعات در ستاد انتخاباتی کلینتون است، در منزل کلینتون واقع در منطقه‌ی چاپاکای نیویورک راه‌اندازی شد.

پاگلیانو به FBI گفت که معتقد است تمام رایانامه‌ها را از کارگزار اپل به کارگزار جدید انتقال داده است. این کارگزارها تا سال ۲۰۱۳ در اختیار کوپر و پاگلیانو بود سپس تصمیم گرفته شد تا آن‌ها را به دست یک شرکت غیر داخلی بسپارند. شرکت دنور PRN در جولای سال ۲۰۱۳ آغاز به مدیریت کارگزار رایانامه‌های خصوصی کلینتون کرد. در این زمان، کارگزار مذکور از محل خانه کلینتون به مرکز داده‌ای در Secaucus منتقل شد که توسط Equinox مدیریت می‌شد.

اسناد FBI همچنین فاش کردند که کارکنان کلینتون پیشنهاد خدمات رایانامه‌ای دولت فدرال را رد کرده‌اند.

«دبیرخانه‌ی دفتر اجرایی دولت به کلینتون پیشنهاد یک آدرس رایانامه‌ی دولتی را داده بود اما کارکنان ستاد کلینتون این پیشنهاد را رد کردند» و در مقابل تصمیم به استفاده از کارگزار خصوصی سال ۲۰۰۸ گرفتند.

سایر نکات شامل این حقیقت هستند که گوشی هوشمند بلک‌بری هیلاری کلینتون، گوشی مورد ترجیح او، در واشنگتن توسط دستیارش مونیکا هانلی خریداری‌شده و کوپر تنظیمات اتصال آن به کارگزار شخصی را انجام داده است. هنگامی‌که دستگاه جدید خریداری می‌شد، سیم‌کارت‌های قدیمی توسط دستیاران کلینتون از بین می‌رفتند.

اسناد نشان می‌دهند که کلینتون به‌طور مکرر گوشی‌های همراهش را عوض می‌کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.