غول مؤسسات امنیتی یعنی FireEye، شرکت تهدید هوشمند iSight Partners را به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار خریده است، تا در این زمینه به طور قابل‌توجهی وضعیت خود را تثبیت کند.
این حرکت برای این شرکت ارزش زیادی دارد، زیرا موجب می‌شود که تحقیقات در زمینه‌ی حملات پیچیده و دولتی را در محدوده‌ی تحقیقات عظیم امنیت شبکه جای دهد.
بر اساس این قرارداد منعقدشده در ۱۴ ژانویه فایرآی ۷۵ میلیون دلار دیگر پول نقد و سهام تا سه‌ماهه‌‌ی دوم سال ۲۰۱۸ پرداخت خواهد کرد.
جان واترز، مدیر اجرایی شرکت iSight در آگوست گذشته گفته بود که او امیدوار است که یک میلیارد دلار با عرضه‌ی عمومی اولیه در سال ۲۰۱۶ کسب کند.
فایرآی می‌گوید: «مشتریان iSIGHT هنوز می‌توانند به محصولات این شرکت دسترسی داشته باشند، و این در حالی خواهد بود که به آن‌ها مدل‌های اشتراک هوشمند شبیه Visa اضافه خواهد شد. این شرکت بلافاصله تهدید هوشمند را به هر کدام از اکوسیستم‌های خود می‌افزاید، به طوری که هر ساعت تازه سازی می‌شوند.»
iSight ۳۵۰ نفر را در استخدام خود دارد که ۲۵۰ نفر از آنان در بخش بازی هوشمند تهدیدات حضور دارند و ۱۰۰ میلیون دلار در طول هشت سال برای ایجاد قابلیت‌ها و توانایی‌های آن هزینه صرف شده است. مشخص نیست که آیا برنامه‌ای برای تغییر یا کاهش کارکنان در نظر گرفته شده باشد.
مدیر اجرایی شرکت فایرآی David DeWalt می‌گوید که کسانی که فکر می‌کنند، هوش تهدید تنها مجموعه‌ای از شناسایی بدافزارها در یک پایگاه داده است، اشتباه می‌کنند.
او در بیانیه‌ای اعلام کرده است:‌ «سازمان‌هایی که به لحاظ امنیتی نگاهی به جلو دارند – از بخش دولتی تا خصوصی- می‌دانند که هوش تهدید کلیدی برای ایجاد وضعیت امنیتی قوی است که بنا به وضعیت هر سازمان تنظیم شده است.
به محض این‌که عملیات‌های سایبری در عملیات‌های فیزیکی، ژئوپولیتیکی و رقابتی ادغام شود، یک روی‌کرد هوشمند برای امنیت کلیدی ایجاد می‌کند که با استفاده از آن می‌توان بسیاری از تهدیدهای پیچیده را تشخیص داده و به سرعت و به شکلی مؤثر به آن‌ها پاسخ داد.»

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اقدام FireEye به خرید شرکت iSight Partners