همان‌طور که سال گذشته هشدار داده شد، مایکروسافت به کاربران رایانه‌های شخصی خود برای ارتقای ویندوز ۱۰، توسط دسته‌بندی دوباره‌ی ویندوز ۱۰ به عنوان «به‌روزرسانی پیشنهادی» به جای «به‌روزرسانی اختیاری» در قسمت به‌روزرسانی ویندوز، فشار می آورد.
مایکروسافت ویندوز ۱۰ را اوایل سال گذشته راه‌اندازی کرد و پیشنهاد به به‌روزرسانی مجانی برای کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸ و ویندوز ۸٫۱ داد. در حالی که این شرکت موفق به آوردن ویندوز ۱۰ روی بیش از ۲۰۰ میلیون دستگاه شده بود، مایکروسافت امسال می خواست کمی خشن‌تر رفتار کند. به همین دلیل اگر شما به‌روزرسانی خودکار ویندوز را روی ویندوز ۷، ۸ یا ۸٫۱ تان برای نصب به‌روزرسانی بحرانی فعال کنید، مانند وصله‌های امنیتی باید مراحل خاصی را طی کنید…
از دوشنبه، به‌روزرسانی ویندوز شروع به ارتقای رایانه‌ی‌ شخصی شما به نسخه‌ی جدید ویندوز ۱۰ به عنوان یک به‌روزرسانی پیشنهادی و تأییدشده توسط مایکروسافت خواهد کرد.
این به این معنی است که فرآیند ارتقای ویندوز ۱۰ بارگیری خواهد شد و به صورت خودکار روی صدها میلیون دستگاه شروع می شود.
البته این حرکت، قسمتی از هدف مایکروسافت برای اجرای ویندوز ۱۰ روی ۱ میلیارد دستگاه، طی ۲ یا ۳ سال از انتشار واقعی آن است.
سهم بازار ویندوز ۱۰ در حال افزایش است. هم اکنون ۱۱٫۸۵ % از سهم بازار را در ماه جولای سال ۲۰۱۶ (افزایش از ۹٫۹۶ % در ماه دسامبر) ربوده است. اما ویندوز ۷ هنوز روی ۵۰ در صد از رایانه‌های جهان در حال اجراست، بنابراین هدف‌گذاری روی حتی نصف کاربرانش، مایکروسافت را خیلی به هدفش نزدیک خواهد کرد.
سخن‌گوی مایکروسافت گفت: «همان‌طور که ما در آخر ماه اکتبر روی وب‌گاه windows blog به اشتراک گذاشتیم، متعهد شدیم تا به‌روزرسانی به ویندوز ۱۰ را برای کاربران ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ ساده کنیم، ما امروز تجربه‌ی به‌روزرسانی را برای کمک به کاربرانی که قبلاً ارتقای آن‌ها محفوظ بود، به‌روز کردیم و برای این‌که به‌روزرسانی‌شان اتفاق بیافتد برنامه‌ی زمانی مهیا کردیم.»
این به این معنی است که اگر گزینه‌ی «Give me recommended updates the same way I receive important update» در قسمت به‌روزرسانی ویندوز روی رایانه‌‌ی شما فعال باشد، به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ نه فقط بارگیری می‌شود بلکه نصب آن نیز به طور خود کار شروع می‌شود.
همچنین شما باید مراقب باشید که حتی اگر به‌روزرسانی دستی را انتخاب کرده باشید در هر حال هنوز هم می‌توانید بارگیری ویندوز ۱۰ را به پایان برسانید.
چون گزینه‌ی به‌روزرسانی ویندوز به طور خودکار، به طور پیش‌فرض انتخاب شده است، برای به‌روزرسانی نیازی به کلیک ندارید.
به هر حال این شرکت گفته است که شما مجبور به ارتقای این سامانه‌ی عامل نیستید چون هنوز پنجره‌ی خط فرمان (prompt window) وجود دارد که شما را نیازمند می‌کند تا روی آن کلیک کنید و به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ را، بعد از آن که پرونده‌ها بی سر و صدا بارگیری شدند و در پس‌زمینه باز شدند تأیید کنید.
حتی اگر به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ به طور اتفاقی کامل شد هنوز هم راهی برای انصراف از آن وجود دارد. مایکروسافت یک مهلت ۳۱ روزه پیشنهاد کرده است که در آن شما قادر خواهید بود به نصب قدیمی خود پس از امتحان ویندوز ۱۰ برگردید و تصمیم بگیرید که شما سامانه‌ی عامل را دوست ندارید.
هر چند ما می‌دانیم که این بازگشت هم یک فشار تهاجمی از سوی مایکروسافت می‌باشد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اقدام مایکروسافت به سوق دادن تمام کاربران ویندوز ۷ و ۸٫۱ به ویندوز ۱۰