ویکی‌لیکس طی هفته گذشته ۱۹ هزار و ۲۵۲ رایانامه دزدیده‌ شده را که توسط یک نفوذگر روسی به این سازمان ارسال شده بود منتشر کرد. از این اتفاق به عنوان دومین اقدام اشتباه این سازمان طی این هفته یاد می‌شود و مسئله مهمی که این اتفاق را تحت شعاع قرار داده است این است که رایانامه‌های منتشر شده حاوی اطلاعات مهم و محرمانه‌ای در مورد حمایت‌کنندگان حزب دموکراتیک آمریکا است.

این اطلاعات که هم‌اکنون به صورت اینترنتی در دسترس است، حاوی اطلاعات محرمانه و مهمی مانند نام کامل، شماره‌های تأمین اجتماعی، شماره گذرنامه، نشانی، تلفن همراه و دیگر اطلاعات است.

سرقت این اطلاعات هنگامی رخ داد که کمیته ملی حزب دموکراتیک آمریکا از کشف یک حمله و نفوذ به کارگزار این حزب در آوریل خبر داد. در بررسی‌های ابتدایی در این خصوص مشخص شد که یک بدافزار برای این حمله مورد استفاده قرار گرفته است. شایان‌ ذکر است که این بدافزار از همان نوعی بوده است که قبلاً توسط دو گروه حملات فضای مجازی با نام‌های Cozy Bear و Fancy Bear متعلق به ارتش روسیه و آژانس FSB روسیه مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

چند روز بعد از این اتفاقات، یک نفوذگر رومانیایی با نام Guccifer ۲.۰ مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و سپس به صورت دوره‌ای اقدام به استخراج پرونده‌های حزب دموکراتیک کرد. این نفوذگر همچنین اعلام کرد که تمامی پرونده‌های استخراج‌شده از کارگزارهای این حزب را به سازمان ویکی‌لیکس تحویل داده است. وی همچنین در ادامه عنوان کرده بود که این سازمان در آینده نزدیک این پرونده‌ها را منتشر خواهد کرد.

ویکی‌لیکس روز جمعه مورخ ۲۲ ژوئیه بخشی از این اطلاعات را منتشر کرد، اما در مورد بررسی و فیلتر این پرونده‌ها اقدام کافی توسط این سازمان صورت نگرفت و برخی پرونده‌ها و اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی در دسترس عموم قرار گرفت.

این اولین بار نیست که این سازمان چنین اشتباهی را مرتکب می‌شود. در مورد نفوذ به شرکت سونی نیز این سازمان پس از انتشار پرونده‌های این شرکت، متوجه وجود برخی جزئیات شخصی کارمندان شرکت سونی در میان پرونده‌ها شد که این اقدام زندگی برخی از کارمندان این شرکت را با مشکلاتی مواجه کرد.

افراد حمایت‌کننده حزب دموکراتیک آمریکا باید به منظور حفظ اطلاعات خود، با بررسی و جستجوی درگاه‌های ویکی‌لیکس، بررسی‌هایی را در مورد پرونده‌های منتشر شده از حزب خود انجام دهند. در صورتی که اطلاعات شخصی افراد این حزب به بیرون درز کرده باشد، این حزب می‌تواند با مراجعه به بخش‌های محافظت از اطلاعات شخصی، این مسئله را پیگیری نماید.

طبق آخرین اخبار شنیده‌ شده در مورد نفوذ به اطلاعات حزب دموکرات، دبی وازرمن اسکالتز، رئیس این حزب اعلام کرده است در پی بروز این اتفاق در کارگزارهای این حزب و درز کردن اطلاعات به بیرون، قصد استعفا از سمت خود را دارد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افشای ناخواسته اطلاعات شخصی برخی اعضای حزب دموکراتیک آمریکا توسط ویکی‌لیکس
برچسب ها: