رونوشتی از صدها قرارداد پلیس و هزاران مورد از پست‌های انجمن خصوصی مأموران اجرای قانون آمریکا، به صورت برخط منتشر شده‌اند.
این داده‌ها شامل یک پرونده‌ی فشرده‌ی ۲۷۳ مگابایتی از تعداد زیادی از اسناد ورد و دو پشتیبان از پایگاه داده‌ی این انجمن و وب‌گاه اصلی سامانه‌ی برادران پلیس (FOP)، که بزرگ‌ترین اتحادیه‌ی پلیس آمریکا با بیش از ۳۳۰ هزار افسر است، می‌باشند. در مجموع حجم این پرونده‌‌ها برابر ۲٫۵ گیگابایت است.
این پرونده در قالب یک پرونده‌ی تورنت Magnet با پیوند‌هایی از وب‌گاه شهروند بریتانیایی، توماس وایت با نام مستعار CthulhuSec به اشتراک گذاشته شده است. وایت ادعا می‌کند که این اطلاعات را از منبعی دریافت کرده است که اطلاعات هویتی آن محافظت می‌شود.
هدف از این افشاگری به سبک اسناد وسیع ادوارد اسنودن، انتشار آن برای مطالعه و بررسی عمومی بوده است. با وجودی که تا کنون تعداد کمی از اسناد افشاء شده در این حرکت دارای اهمیت بوده‌اند، اما برخی از جزییات قراردادهای محرمانه و تعدادی از نظرات تحقیرآمیز افسران پلیس در مورد رئیس‌جمهور اوباما در این مجموعه افشاء شده است.
جای تعجب نیست که انتشار داده‌ها با شور و شوقی از خود اتحادیه‌ی پلیس روبه‌رو نشده است. وب‌گاه آن در fop.net پس از این نفوذ به حالت برون‌خط قرار گرفته است. علاوه بر این وایت تصاویری از تهدیدهایی را که احتمالاً از سوی افسران پلیس برای وب فرستاده شده است، در توییتر منتشر کرده است.

تحقیق و بررسی
روز جمعه وایت با نوشتن مطلبی در یک وبلاگ، پیامی را به مجریان قانون/اف‌بی‌آی ارسال کرده و پیشنهاد داد که زمانی را برای صحبت به شیوه‌ای مدنی تا زمانی که در انگلستان است، اختصاص دهند. بر طبق گفته‌های وایت، او برای ارسال داده‌ها کاملاً اختیار داشته است و هر گونه فعالیت انتقام‌جویانه بی‌ثمر خواهد بود.
وایت ادعا می‌کند که او ۱۸ ترابایت از اطلاعات حساس در اختیار داشته که منتشر نکرده است و چند روز پیش نیز داده‌های رمزگذاری شده‌ای را به عنوان ضمانت ادعای خود منتشر کرد. گذرواژه برای رمزگشایی از اطلاعات موجود نیز در دست شخص ثالثی است که اگر اتفاقی برای وایت افتاد، آن‌ها را منتشر کند.
وایت در گذشته نیز تاریخچه‌ای از این‌گونه اقدامات داشته است، که برخی از آن‌ها شامل انتشار داده‌های افرادی چون اشلی مدیسون و خدمات جمع‌آوری پول Patreon بوده است.
رئیس FOP این نفوذ را تأیید کرده است اما اشاره نموده است که هیچ مورد حساسی در دسترسی قرار نگرفته است. او همچنین تأیید کرده است که اف‌بی‌آی این نفوذ را مورد بررسی قرار داده است و اتحادیه با مقامات مربوط به جرایم اینترنتی تماس گرفته‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افشای قراردادهای پلیس آمریکا و مطالب انجمن خصوصی آن‌ها در بستر اینترنت