۷برای دومین بار در این ماه سوئیفت (SWIFT) استانداردهای جدید از جمله نیازمندی‌های امنیتی اجباری برای مشتریان خود را معرفی کرده است.
استانداردهای اجرا شده بر سه هدف اساسی و چارچوب تضمینی تکیه دارد که SWIFT تعیین کرده تا از محیط‌های پیام خود محافظت کند.

SWIFT راجع‌به جزئیات این استانداردها و ملزومات و یا تغییرات داخلی که مشتریان باید انجام دهند، صحبت نکرده است. با این حال، اگر که این اصول جدید اجرایی شوند، این که چگونه این ویژگی‌ها را اندازه گیری خواهد کرد روشن است.
چارچوب تضمینی سویفت، قابلیت خود-گواهی۱ را نسبت به ۱۶ کنترل اجباری در سال به مشتریان ارائه خواهد داد. این قابلیت‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ شروع خواهد شد زمانی که همه مشتریان SWIFT باید استانداردها را اعمال کنند.

بازرسی و اجرای این استانداردها در ۱ ژانویه سال ۲۰۱۸ آغاز خواهد شد و در زمان شروع SWIFT از وضعیت هر مشتری غیرسازگار گزارش خواهد داد. سپس برخی از این مشتریان به‌طور تصادفی از زنجیره‌ی مشتریان خارج خواهند شد تا زمانی که اطلاعات اضافی مبنی بر اثبات رعایت استانداردهای SWIFT را ارائه دهند.

یاور شاه، رئیس SWIFT در بیانیه‌ای گفت: «ما می‌دانیم که این یک راه طولانی خواهد بود که به تلاش و سرمایه‌گذاری گسترده‌ی صنعتی و همچنین تعامل فعال با تنظیم‌کنندگان نیاز دارد. تهدید سایبری در حال رشد، نیاز به یک پاسخ جامع، گسترده و هماهنگ دارد.»

در این ویژگی جدید SWIFT یک سامانه‌ی گزارش‌دهی روزانه در نظر گرفته شده است که به اعضای سامانه‌ی پیام مالی کمک می‌کند تا از پرداخت‌های ساختگی بر روی شبکه مطلع شوند.
SWIFT از اوایل سال جاری در محور و کانون توجهات قرار داشته به این دلیل که مجرمان اینترنتی بدافزاری را بر روی سامانه‌ی پیام بانکی سازمان‌ها قرار دادند. این حمله‌ی مهاجمان، به سرقت ۸۱ میلیون دلار از یک بانک بنگلادشی در ماه مارس منجر شد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افزودن قابلیت‌های حفاظتی جدید توسط SWIFT برای امنیت سایبری
برچسب ها: