بر اساس گزارشی جدید که Hamilton Place Strategies منتشر کرده است، جرایم سایبری بر اقتصاد جهانی سالانه ۴۵۰ میلیارد دلار هزینه تحمیل می‌کنند.
این گزارش با عنوان «هزینه‌های جرایم سایبری بیشتر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید» اظهار می‌دارد که: «با جهانی مملو از ارتباطات و اتصالات رو به رشد و انفجار فن‌آوری دیجیتال، جرایم سایبری تبدیل به یک تجارت بزرگ شده است.»
این گزارش می‌گوید که هزینه‌ی متوسط جرایم سایبری تقریباً ۲۰۰ درصد در ظرف پنج سال افزایش یافته است و احتمال بسیار زیادی وجود دارد که این روند ادامه پیدا کند.
یکی از موارد جالب توجه که در این گزارش مطرح شده است این است که در حالی‌که جرایم سایبری معمولاً مربوط به خسارات مالی قابل توجه می‌شود؛ «آسیب‌هایی که به اعتبار شرکت‌ها وارد می‌شود می‌تواند حتی تأثیر بیشتری داشته باشد.»
با مفهوم «اثر کمانی» که در این گزارش مطرح شده است، گفته می‌شود که صرفاً قرار گرفتن یک شرکت به عنوان قربانی حمله‌ی سایبری می‌تواند یک تأثیر مضر بر تجارت آن داشته باشد.
یکی از نمونه‌های اصلی نفوذ به داده‌های هدفمند است که این پرسش را ایجاد می‌کند که این آسیب‌پذیری سایر فروشندگان مشابه در کشور را نیز در معرض حمله قرار خواهد داد.
در این گزارش علاوه بر این عنوان شده است که جرایم سایبری یک تجارت «قانونی» در کشور آمریکاست و دومین تجارت سودده بعد از شرکت اپل است.
Hamilton Place Strategies به ارائه‌ی تعدادی از پناه‌گاه‌ها می‌پردازد که برای به حداقل رساندن خسارات تأسف‌بار جرایم سایبری، کمک می‌کنند.
یکی از موارد توصیه‌شده «ایجاد یک راه‌کار» است. این ایده به سازمان‌ها توصیه می‌کند که یک برنامه برای مقابله با جرایم سایبری در نظر داشته باشند.
همچنین در این گزارش هشدار داده می‌شود که «اگر شما امروزه در حال انجام تجارت هستید، تقریباً به طور قطع می‌توان گفت که در چند سال آینده در معرض نفوذ قرار خواهید گرفت.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افزایش ۲۰۰ درصدی هزینه‌ی متوسط جرایم سایبری در ظرف پنج سال