در جریان بحث‌های دموکراتیک سیاستمداران آمریکایی بار دیگر تاکید کردند که شرکت‌های مستقر در دره سیلیکون می‌بایست برای مبارزه با تروریسم اقدامات لازم را انجام دهند و در این زمینه رمزگذاری داده‌ها مهم‌ترین گام محسوب می‌شود.

هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا طی ماه‌های گذشته بیانیه‌های مختلف در این زمینه منتشر کرده‌اند و تمامی آنها بر این باورند که دنیا به واسطه حضور تروریست‌ها ناامن شده است. آنها بر این باورند که دلیل اصلی گسترش ناامنی در جهان نبود قوانین لازم برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی در دنیای آنلاین است و شرکت‌های فعال در این عرصه شبکه‌های اجتماعی و خدمات اینترنتی می‌بایست اقدامات لازم را به انجام برسانند.

دولت آمریکا شب گذشته در جریان آخرین نشست خود به همین مسئله اشاره کرد و توضیح داد که به درستی نمی‌داند شرکت‌های بزرگ فناوری در راستای همکاری با آنها فعالیت می‌کنند یا علیه آنها هستند.

سخنگوی دولت آمریکا اعلام کرد که به درستی نمی‌داند چرا دره سیلیکون هنوز هیچ گام اساسی برای جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی در دنیای اینترنت انجام نداده است و فعالیت‌ها در این زمینه به صورت صفر و یک انجام می‌شود. به عبارت دیگر در برخی موارد دیده می‌شود بعضی شرکت‌ها گام‌های کوچکی برمی‌دارند و شرکت‌های دیگر هیچ اقدامی انجام نمی‌دهند.

«سواتی کاندوال» یکی از کارشناسان امنیتی در این خصوص گفت: «روال سنتی بر آن بود که نرم‌افزارهای کاربردی یک در مخفی داشته باشند تا دولت‌ها بتوانند به اطلاعات آنها دسترسی پیدا کنند. ولی به دنبال افزایش ناامنی‌ها، این قابلیت از نرم‌افزارها حذف شده است و دولت‌ها نمی‌توانند برای کنترل بیشتر اطلاعات کاربران را زیر نظر بگیرند».

منبع: ایسنا

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افزایش نگرانی دولت آمریکا از فعالیت‌های تروریستی آنلاین