گوگل در نظر دارد سرعت کروم را افزایش دهد تا کاربرانش بتوانند تجربه‌ی مرور اینترنت سریع را داشته ‌باشند.
این مهم به لطف الگوریتم جدید، متن‌باز و فشرده‌‌سازی وبی با عنوان Brotli‌ انجام می‌شود که گوگل آن ‌را سال گذشته معرفی کرد و گفت که کارایی صفحات وب آن را افزایش داده ‌است.
با استفاده از Brotli گوگل سرعت کروم را افزایش می‌دهد و کاربران در ماه‌های آتی افزایش قابل توجهی از کارایی را تجربه خواهند کرد.
گوگل سپتامبر گذشته Brotli‌ را معرفی کرده و ادعا کرده‌ بود که این الگوریتم جدید یک «قالب کاملاً جدیدی از داده» است که می‌تواند اندازه‌ی پرونده‌‌ها را تا ۲۶ درصد بیش‌تر از Zopfli‌ کاهش دهد. Zopfli فن‌آوری فشرده‌سازی وبی است که گوگل برای مدت ۳ سال اخیر از آن استفاده می‌کند.

گوگل اطلاع داد که این الگوریتم جدید به زودی در کروم قرار خواهد گرفت؛ بدین‌ترتیب روشی که پرونده‌ها فشرده‌ می‌شدند تغییر یافته و سرعت مرورگر تا ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.
علاوه بر افزایش سرعت بارگذاری٬ Brotli فواید دیگری نیز برای کاربران گوشی‌های هوشمند به همراه خواهد داشت از جمله:
هزینه‌ی کمتر در انتقال داده
کاهش مصرف باطری

Brotli‌ در حال حاضر در مرحله‌ی آزمایشی بتا است. گمان می‌رود با ارائه‌ی نسخه‌ی پایدار بعدی کروم این الگوریتم نیز همراه این نسخه شده‌ باشد.

مزایای Brotli
– Brotli در ارزیابی‌های وب معمول (یعنی css و html و js) بین ۱۷-۲۵ درصد بهتر از gzip‌ کار می‌کند.
– چگالی۱ Brotli در مقایشه با gzip -۱۱ به -۹ است.
– صرفه‌جویی ۲۵ درصدی در متون چندزبانه‌ی html
– صرفه‌جویی ۱۷ درصدی در js
– صرفه‌جویی ۱۷ درصدی در js خردشده۲
– ۲۰ درصد صرفه‌جویی در css

در حال حاضر brotli محدود به ارتباطات HTTPS است. اگر مایل هستید همین‌حالا کارکرد brotli‌ را ببینید می‌توانید در نسخه‌ی Canary‌ از کروم آن را تجربه کنید. Chrome Canary مرورگر گوگل است که برای آزمودن ویژگی های جدید استفاده می‌شود.
بدین ترتیب می‌توانید به کمک انواع ابزارهای آزمون کارایی وب‌گاه‌ موجود ببینید که استفاده از Brotli چه تغییری در مرور صفحات وب ایجاد کرده ‌است.
بنابراین آماده باشید تا با ارائه‌ی Brotli‌ در نسخه‌های آتی گوگل کروم٬ تجربه‌ی متفاوتی از سرعت مرور صفحات وب را داشته‌ باشید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

افزایش سرعت مرورگر کروم برای مرور سریع اینترنت