افراد ناآگاه رمز‌های عبور کارت اعتباری خود را بر روی گوشی همراه خود ذخیره می‌کنند

بر اساس تحقیقی که به وسیله Equifax با همراهی Gorkana صورت گرفته است ، بیش از یک پنجم از افرادی که سنی مابین ۱۸ تا ۲۴ سال دارند (۲۱ درصد) رمزهای عبور کارت‌های اعتباری خود را بر روی گوشی‌های همراه، تبلت‌ها و رایانه‌های همراه ذخیره می‌کنند.
در همین نوع نظرسنجی که بر روی ۵۰۰ نفر از افراد در همه سنین صورت گرفته است، مشخص شده است که بیش از یک سوم جوانان (۳۸ درصد) گفته‌اند که از دستگاه‌های همراه شخصی خود برای ذخیره رمزهای عبور برخط استفاده می‌کنند.
این عادت موجب شده است که در صورتی که دستگاه‌های آن‌ها سرقت شود، این جوانان بیشتر در معرض خطر کلاهبرداری‌های اینترنتی قرار گیرند.
به محض اینکه به یکی از این دستگاه‌ها نفوذ شود، کلاهبرداران می‌توانند از داده‌های موجود بر روی آن به حساب‌های فرد دسترسی پیدا کنند، و علاوه بر این از ترکیب این داده‌های یافته شده برای سرقت هویت فرد استفاده کنند.
در میان همه گروه‌های سنی، ۱۶ درصد از افراد رمزهای عبور خود را بر روی دستگاه‌های شخصی خود ذخیره می‌کنند که از این میان رمزهای عبور (ده درصد)، شماره‌های حساب بانکی (ده درصد) و پاسخ به سوالات امنیتی برای حساب‌های اینترنتی (۶ درصد) را به خود اختصاص داده‌اند.
تقریباً مردان، دو برابر بیشتر از زنان تمایل دارند تا رمزها و سایر اطلاعات امنیتی خود را بر روی دستگاه‌های خود ذخیره کنند (به ترتیب ۲۱ درصد در مقایسه با ۱۱ درصد، و ۱۴ درصد در مقایسه با ۷ درصد).

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.