اخبار منتشر شده در مورد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهند که به تازگی موج جدیدی از حملات علیه افراد و سامانه‌های دخیل در این انتخابات در سال ۲۰۱۶ مشاهده می‌شود و این زنگ خطری برای اطلاعات ایالات متحده آمریکا است.

چندی پیش نیز حملاتی علیه کمیته حزب دموکراتیک آمریکا انجام شده بود و پس از آن شرکت‌های امنیتی و کارشناسان دولتی شواهدی را جمع‌آوری کردند که حاکی از ارتباط نفوذگران این حمله با دولت روسیه بود.

کارشناسان امنیتی در شرکت اطلاعاتی ThreatConnect به تازگی تحلیلی را روی نشانی‌های IP که توسط پلیس FBI جمع‌آوری شده بود انجام داده‌اند. این نشانی‌ها در حقیقت مربوط به دو حمله مجازی علیه سامانه‌های انتخاباتی در دو ایالت آمریکا بود. بررسی پروتکل‌های زمان محور مورد استفاده در این حملات نشان می‌داد که نفوذگران از کشور روسیه هستند.

جیمز کلاپر ، مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا روز چهارشنبه بیان کرد که نفوذگران روسیه به صورت مستمر در حال نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای در آمریکا هستند. وی در ادامه بیان کرد که این نفوذگران هرگونه شبکه مربوط به شرکت‌ها و آژانس‌های دولتی را هدف گرفته‌اند. کلاپر در جلسه سران امنیتی واشنگتن یادآور شد که حتی شرکت‌های غیردولتی نیز در برخی مواقع مورد حمله این نفوذگران واقع می‌شوند. وی در عین حال در مورد دست داشتن نفوذگران روسی در حمله به حزب دموکراتیک آمریکا سخنی نگفت.

با مروری ساده به اتفاقات رخ‌داده در حوزه حملات مجازی، می‌توان دریافت که روسیه تنها تهدید موجود علیه ساختارها و سامانه‌های آمریکا نیست و نفوذگران غیردولتی چینی نیز به صورت یکپارچه با حمله به این ساختارها سعی در سرقت اطلاعات دارند.

در این میان، مسئله‌ای که اداره اطلاعات آمریکا را نگران کرده است، این است که حملات مجازی تأثیر منفی روی فرآیند و نتیجه انتخابات ریاست جمهوری بگذارد. کلاپر در این خصوص اعلام کرد که مدیران پویش‌های انتخاباتی در این خصوص جلساتی را با مدیران فعلی کاخ سفید برگزار کرده‌اند. وی با اطمینان بر اینکه انتخابات از این حملات تأثیر نخواهد گرفت، اعلام کرد: «می‌دانیم که بسیاری از افراد در مورد آنچه که رخ می‌دهد، نامطمئن هستند.» وی در ادامه با خواهش از عموم مردم برای جلوگیری از بزرگ‌نمایی این اتفاقات اذعان داشت: «پیامی که برای مردم داریم این است که همه‌چیز تحت کنترل و منظم است.»

کارشناسان امنیتی نیز در این شرایط در مورد تأثیر این حملات بر انتخابات و همچنین افراد فعال در پویش‌های ترامپ و کلینتون نگران هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اظهارات مدیر اداره اطلاعات ملی آمریکا در مورد نفوذهای روسیه بر سامانه‌های انتخاباتی آمریکا
برچسب ها: