هیچ‌چیزی مهیج‌تر از این نیست که یک گروه بتواند با غلبه بر تمام سختی‌ها، یک مسابقه بزرگ را ببرد. در این شرایط، چه چیزی کلید این برد بوده است؟ مربیگری، آموزش بازیکنان و یا اراده آن‌ها؟ دلیل این امر هر چه که باشد، اطمینان آن‌ها راه را برای پیشروی و پیروزی هموار می‌کند.
در دنیای امروز، مانند یک سری مسابقات قهرمانی که فضای جهانی رقابت همواره داغ است، ما شاهد شرکت‌های نوپا و سازمان‌های تازه‌کار هستیم که ناگهان سر بر می‌آورند و باعث شگفتی صاحبان شرکت‌ها و محصولات و خدمات تجاری دیجیتال می‌شوند. همگرایی و همکاری ابداعات فناوری، مانند ابر (cloud)، پایگاه‌های اطلاعات وسیع و فرآیند تحلیل که از اتصالات استفاده می‌کنند، در کنار اینترنت اشیاء، می‌تواند این شرکت‌ها را در حرکتشان مصمم‌تر کرده و به آن‌ها کمک کند از فرصت‌ها استفاده بهینه داشته باشند. سازمان‌ها باید خود را با فضای رقابتی وفق دهند، زیرا در غیر این صورت خطراتی متوجه آن‌ها می‌شود.

سازمان‌های موفق در زمان حاضر می‌توانند با درک این مسئله که انتقال دیجیتال اطلاعات نیازمند پایگاه امنیت مجازی قوی است، به رقابت پرداخته و پیروز شوند. متأسفانه، بسیاری از سازمان‌ها به دلیل نبود یک برنامه جامع امنیتی، به این مسئله توجهی ندارند. این سازمان‌ها امنیت مجازی را به‌عنوان یک سد دفاعی، یعنی سدی که افراد خلاف‌کار را دور نگه می‌دارد، می‌بینند. با بروز هرگونه خطر، یک ‌راه‌حل نقطه‌ای هستند که منجر به اضافه کردن یک ساختار پیچیده دیگر به سازمانشان می‌شود. سازمان‌ها به هنگام رویارویی با این پیچیدگی‌ها، اقدامات دیجیتال خود را به تعویق انداخته و یا حذف می‌کنند. این اقدام آن‌ها را به دردسر می‌اندازد. کسانی که در این شرایط پیروز می‌شوند، امنیت را به‌عنوان یک عامل خلاقیت و رشد در نظر می‌گیرند. وقتی امنیت در یک شرکت تجاری لحاظ شود، به آن اطمینان لازم برای استفاده از فرصت‌ها را، آن هم با سرعت و کارایی و درستی بالا، می‌دهد.
تقریباً تمام مشاغل و صنایع می‌توانند با طراحی شرایط امنیتی قوی، عملکرد خوبی داشته باشند. در این بخش، برای هرکدام از صنایع مطرح، یک مثال آورده‌ایم.

ساخت‌وساز: حفاظت از راه دور در بعضی مواقع ایجاب می‌کند که شرکت‌ها شبکه‌های خود را به روی فروشندگان خارجی باز کند. این کار روشی جدید برای بسیاری از سازندگان است. این فروشندگان باید به ابزارآلات شرکت و اطلاعات آن دسترسی داشته باشند تا بتواند مسائل را تشخیص داده و آن‌ها را حل کنند. فراهم کردن دسترسی از طریق اینترنت به ابزارآلات می‌تواند مانع ازکارافتادگی این ابزار شده و به شرکت‌ها این امکان را بدهد که از طریق شبکه مشکلات را حل کنند برای این کار مانند گذشته، کارشناس تعمیر را به محل ابزار نفرستند. در عین حال، سامانه‌های مرکزی حفاظت از راه دور خطراتی را نیز دارند، زیرا انجام حملات به آن‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در کنترل و خودکارسازی سامانه‌ها در شرکت شده و اختلالات جدی را ایجاد کند.

خدمات مالی: تحقیقات جدید نشان می‌دهد که بازار پرداخت تلفنی جهانی گویا دریافتی معادل ۲۶۰ میلیارد دلار آمریکا را خواهد داشت که این مقدار نسبت به سال ۲۰۱۵، ۳۸ درصد بیشتر شده است. قدرت زمینه کاری پرداخت‌های تلفنی به اطمینان مشتری بستگی دارد. شرکت‌های خدمات مالی باید بتوانند از بروز حملات امنیتی جلوگیری کرده و در صورت بروز آن‌ها، به‌سرعت آن‌ها را شناسایی و رفع کنند. حملات به مسائل امنیتی پرداخت تلفنی ممکن است منجر به کاهش سرعت، از دست رفتن پول و سرمایه و از دست رفتن اطلاعات شود.

خرده‌فروشی: تحلیل مسائل فروش به خرده‌فروشان کمک می‌کند با استفاده از کارپوشه‌ها، اطلاعات لحظه‌ای، تحلیل‌های عملیاتی، ابزار مدیریت نیروی کار و تحلیل فروش، کارایی عملیات خود را بهبود ببخشند؛ اما تمامی این اتفاقات بستگی به بیان اطلاعات از سوی مشتریان دارد. یک حمله امنیتی که کیفیت اطلاعات و حریم شخصی را مورد حمله قرار دهد، ممکن است تمایل مشتری را برای بیان اطلاعات کاهش داده و ارزش دیجیتالی تحلیل‌های فروش را کاهش دهد. به‌عنوان یک مثال از خطری که متوجه ارزش اقدامات دیجیتال است، گروه IHL تشخیص داد که برنامه‌ریزی موجودی ضعیف برای صنعت خرده‌فروشی سالانه بیش از ۱.۱ میلیارد دلار هزینه درست می‌کند. تحلیل فروش می‌تواند به افراد فعال در این حوزه کمک کند ارزش این کار را درک کرده و نیازمندی‌های آینده را پیش‌بینی کنند.

نفت و گاز: در این حوزه، امنیت مجازی نقش بی‌بدیلی دارد. درواقع نقش امنیت مجازی در شناسایی نشت نفت و سپس کنترل این مشکل بسیار مهم است. هنگامی‌که سامانه‌های دیجیتال کنترل نفت در دسترس نباشند، نشت نفت ممکن است برای مدت زیادی تشخیص داده نشود. بسیاری از این سامانه‌های کنترل از راه دور فعال نیستند. این مسئله ممکن است باعث شود زمان زیادی از بروز این مشکل بگذرد و سپس مشکل شناسایی و برای رفع آن اقدام شود. این اتفاق باعث تعقیب قضایی، تمیزکاری و هزینه‌های مربوط به کاهش سرعت سامانه شود و در این بین هزینه تأثیرات زیست‌محیطی نیز بسیار بیشتر خواهد بود.

فارغ از اینکه گروه همکاران شما تا چه حد برای رقابت آماده‌اند، شما این شانس را دارید که احتمال برد را بالا ببرید. برای این کار شما می‌توانید به بازیکنانتان این اطمینان را بدهید که آن‌ها پیروز میدان هستند. فارغ از نوع صنعت یا شغلی که در آن فعالیت می‌کنید، توانایی شما برای رقابت در فضای اقتصاد دیجیتال ایجاب می‌کند که از نظر امنیتی پیشرفتی را ترتیب دهید. با برقراری امنیت مجازی در ساختار کار خود، شما می‌توانید با اطمینان به جلو حرکت کرده و ارزش سازمان خود را بالا ببرید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اطمینان به برد در حوزه اقتصاد دیجیتال
برچسب ها: