اطلاعات ۷۱۰۰۰ حساب کاربری Minecraft به‌صورت برخط افشا شد!

کارشناس مشهور امنیت، تروی هانت خبر از افشای ۷۱۰۰۰ حساب کاربری و آدرس IP از وبگاه Minecraft World Map داده است.

یک‌بار دیگر افشای اطلاعات بر صنعت تولید بازی اثر گذاشت است و این بار ۷۱۰۰۰ حساب کاربری از وبگاه Minecraft World Map در پی یک عملیات نفوذ افشا شد.

وبگاه Minecraft World map در میان اجتماع طرفداران بازی Minecraft بسیار محبوب است و بازی‌کنندگان می‌توانند از دارایی وب برای سهم بردن در دنیایی که ساخته‌اند استفاده کنند.

کارشناس امنیت عمومی تروی هانت خبر از نسخه‌برداری از اطلاعات شامل ۷۱۰۰۰ حساب کاربری و آدرس IP داده است.

اطلاعات افشاشده شامل آدرس رایانامه، اطلاعات آدرس IP، مجوزهای ورود برای وبگاه عمومی Minecraft World Map هستند. تروی هانت توضیح داد که کلمه‌های عبور موجود در داده‌ها Salt خورده و درهم‌سازی شده بوده‌اند.

یک بررسی سریع توسط یک کارشناس استرالیایی تأیید می‌کند که بیش از نیمی از حساب‌های کاربری به خطر افتاده قبلاً در فهرست خدمات برخط hveibeenpwned.com حضورداشته‌اند. این فهرست به کاربران اجازه می‌دهد بفهمند آیا حساب آن‌ها در فهرست اطلاعت افشاشده وجود دارد یا نه.

به گفته کارشناسان، وبگاه Minecraft World Map در ژانویه ۲۰۱۶ مورد نفوذ واقع شده است اما این واقعه به اطلاع عموم نرسیده است.

هانت در وب‌گاهش این گونه نوشته است: ‌«تقریباً در ژانویه ۲۰۱۶ وبگاه Minecraft World Map که برای به اشتراک گذاشتن نقشه‌های خلق‌شده برای بازی طراحی‌شده است مورد نفوذ واقع شد و بیش از ۷۱۰۰۰ حساب کاربری افشا شد. اطلاعات مذکور شامل نام‌های کاربری، آدرس رایانامه و آدرس IP به همراه کلمه‌های عبور درهم‌سازی شده بوده است. کاربران باید کلمه‌های عبور خود در Minecraft World Map و هر وبگاه دیگری که همان مجوز ورود را دارند تغییر دهند.»

این آخرین اتفاقاً رخ‌داده در صنعت بازی نبوده است که به‌صورت برخط افشا شده است. اخیراً آسیب‌پذیری‌های امنیتی در بستر vBulletin بیش از ۲۷ میلیون حساب کاربری را افشا کرده است که بسیاری از آن‌ها متعلق به بازی‌کننده‌ها در mail.ru هستند.

با نگاهی دقیق به حساب‌های کاربری به خطر افتاده mail.ru متوجه می‌شویم که آن‌ها متعلق به CFire ،parapa.mail.ru (بازی ParaPa Dance City) و tanks.mail.ru (بازی Ground War: Tank) هستند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.