نزدیک به ۱۰۰ میلیون از خودروهای فولکس واگن تحت تاثیر یک آسیب پذیری که به یک مهاجم اجازه می‌دهد از راه دور و با احتیاط یک ماشین بدون کلید را باز کند، قرار دارند.

این اشکال بر سامانه ورود بدون کلید تقریباً در هر خودرو فولکس واگن که از سال ۱۹۹۵ به فروش رسیده است تاثیر می‌گذارد و توسط Flavio Garcia دانشمند کامپیوتر دانشگاه Birmingham، همراه با یک تیم از محققان کشف شد.

در اواخر این هفته در همایش امنیتی USENIX در Austin، یک تیم از محققان دانشگاه Birmingham، از این حمله و حمله جداگانه‌ای که میلیون‌ها وسیله دیگر از جمله Alfa Romeo ،Citroen ،Fiat ،Ford ،Mitsubishi ،Nissan ،Opel و Peugeot را تحت تاثیر قرار می‌دهد، رونمایی خواهد کرد. هر دو حمله را می‌توان با هزینه بسیار کم با استفاده از یک رادیو نرم‌‌افزار محور متصل به یک لپ‌تاپ و یا حتی یک برد Arduino با گیرنده رادیویی متصل انجام داد. همراه با حمله‌ متفاوت که Garcia در سال گذشته فاش کرد، مهاجم می‌تواند به طور موثر یک ماشین را باز کرده، آن را روشن کرده و شروع به حرکت کند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اشکال در فولکس واگن : ۱۰۰ میلیون وسیله نقلیه در برابر هک ِ قفل درب آسیب پذیر هستند!
برچسب ها: