مدیر سازمان FBI جیمز کومی تأیید کرده ‌است که بازرسان این سازمان در جریان تحقیقات خود درباره‌ی حادثه‌ی تروریستی سن برناردینیو دچار اشتباه شده‌اند.
اپل طبق حکم دادگاه باید به FBI در باز کردن قفل گوشی متعلق به تروریست این حاثه کمک کند تا با ارائه‌ی یک نسخه از iOS‌ که در پشتی دارد ویژگی امنیتی در آیفون قفل‌شده غیرفعال شود.
اما مدیر اجرایی اپل، تیم کوک بر سر امنیت و حفظ حریم خصوصی تأکید دارد و می‌گوید با حکم دادگاه مبارزه می‌کند، چرا که به عقیده‌ی اپل این حکم برای امنیت و حریم شخصی همه‌ی کاربران خطرناک است.
اپل قبلاً گفته بود که به سازمان FBI در جریان تحقیقات مربوط به حادثه‌ی سن برناردنیو کمک کرده و در اوایل ژانویه نسخه‌ی پشتیبان iCloud آیفون متعلق به فاروق را طی حکم دادگاه در اختیار سازمان FBI قرار داده ‌است.
اما مشکل اینجاست که به گفته‌ی اپل زمانی سازمان FBI به این شرکت فشار وارد کرده ‌است که خود مرتکب اشتباه شده ‌است. پس از حملات تروریستی در سن برناردینیو، یکی از پلیس‌های محلی اقدام به بازنشانی گذرواژه‌ی شناسه‌ی اپل متعلق به تیرانداز کرده ‌است. این اتفاق کم‌تر از ۲۴ پس از آن رخ داده‌ است که دولت آمریکا این گوشی آیفون ۵C را در اختیار گرفته‌ است تا به داده‌های آن دسترسی پیدا کند.
زمانی که مقامات فدرال این کشور از اپل خواستند تا گذرواژه را بدون از میان رفتن اطلاعات برایشان به دست آورد، اپل این راه را به آن‌ها نشان داد: آیفون فاروق را از طریق وای‌فای که دارید به اینترنت متصل کنید. بدین ترتیب آیفون به طور خودکار داده‌های دستگاه‌ را به حساب کاربری iCloud بارگذاری می‌کند.

اشتباه در بازنشانی گذرواژه‌ی iCloud
وقتی از آقای کومی پرسیده شد آیا رمز عبور iCloud ‌این گوشی تغییر کرده ‌است یا خیر، او مجبور شد اعتراف کند در اثر یک اشتباه این اتفاق افتاده ‌است.
آقای کومی در این خصوص گفته‌ است: «تا جایی که کارشناسان به من گفته‌اند، ۲۴ ساعت پس از حمله‌ی سن برناردینیو سازمان FBI اشتباهی را در رابطه با گوشی انجام داده ‌است که موجب شده ‌است پشتیبان‌گیری مجدد از iCloud سخت‌تر، و بعداً غیرممکن شود.»

FBI از سازمان NSA خواسته ‌است قفل گوشی آیفون فاروق را باز کند
در این میان از آقای کومی هم‌چنین سؤال شد که سازمان FBI درگیر از چه سازمان‌های فدرالی درخواست کمک کرده ‌است؟
کومی پاسخ داده‌ است که مردمی که زیاد تلویزیون می‌بینند درباره‌ی توانایی‌های فنی آژانس‌های فدرال مبالغه می‌کنند. او گفت که FBI از NSA کمک خواسته‌ است اما آن‌ها نیز نتوانسته‌اند قفل آیفون را باز کنند.
در این میان کومی به طور ویژه اعلام کرده ‌است که اپل توانایی ایجاد درپشتی را برای بازکردن رمزنگاری آیفون دارد؛ حقیقتی که اپل نیز آن ‌را تأیید کرده ‌است.
اعضای کمیته‌ی قضایی مجلس آمریکا با اتفاقی که پس از حادثه‌ی سن برناردینیو و از سوی FBI افتاده است مخالفت کرده و به گفته‌ی منابع آگاه یکی از اعضای بلندپایه‌ی این کمیته به نام کانیرز به شدت مخالف قرار دادن در پشتی در یک سرویس بوده ‌است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اشتباه FBI در بازنشانی گذرواژه‌ی iCloud