اسنودن: حمله به افشاءگران رسوایی NBN، سوءاستفاده از قدرت پلیس فدرال استرالیا است!

افشاءگر آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) ادوارد اسنودن اظهار کرده است که حملات هفته‌ی گذشته‌ شبکه‌ی پهنای باند ملی (NBN) در استرالیا یک سوءاستفاده از قدرت پلیس فدرال استرالیا بوده است.
اسنودن که در روسیه زندگی می‌کند و بعد از افشای اسناد طبقه‌بندی شده‌ی سازمان‌های اطلاعاتی دولت‌های جدید غربی، دارای پناهندگی موقت است، با استفاده از یک ارتباط ماهواره‌ای در شهر ملبورن استرالیا ظاهر شد.

جمعه پلیس فدرال استرالیا به دفتر حزب کارگر و وزیر سابق ارتباطات استفان کنروی و خانه‌ی یکی از کارمندان سابق وزیر ارتباطات جیسون کلر حمله کرد.
اسنودن به حضار گفت: «این حملات به این دلیل انجام شدند که ماجرای یک رسوایی مرتبط با NBN و هزینه‌های باورنکردنی آن و عدم مؤثر بودن این هزینه‌ها آنچنانکه باید مطرح بوده است و نتیجه‌ی آن موجب شرمساری دولت می‌شده است. آیا نقش پلیس فدرال استرالیا اینست که منابع خصوصی روزنامه‌نگاران و نمایندگان مجلس را که در حال افشای اطلاعات مربوط به رسوایی‌ها و ریخت و پاش‌ها هستند و برای رأی دهندگان اهمیتی خاص دارند، کشف و ضبط کند؟
آیا این همان چیزی است که پلیس فدرال استرالیا به دنبال آن است؟ من جوابی برای آن ندارم .. اما اگر شما ندانید که آن (ناکامی‌های مربوط به حمله NBN) رخ داده است، پس چگونه می‌خواهید برای آن کاری انجام دهید».
اسنودن می‌گوید که اعتماد داشتن به منابع، کلید روزنامه‌نگاری آزاد و اطلاع‌رسانی به جامعه است.
او گفت که رویکرد مخاطبان استرالیایی به افشاءگران بسیار مهربانانه‌تر از آمریکا است و آن به دلیل چیزی است که او فقدان نظارت سازمان‌های اطلاعاتی می‌نامد.
او می‌گوید: «ما شاهد محدودیت‌های جدید، نظارت جدید سازمان‌های اطلاعاتی در استرالیا نیستیم که در واقع دارای محدودیت کمتری نسبت به آمریکا هستند با وجود این‎که وضعیت در آنجا بدتر است. ما می‌بینیم که وضعیت سازمان‌های اطلاعاتی در استرالیا در حال بدتر شدن است».
اسنودن به قوانین توقیف داده‌های «دراگ نت » و ضد افشاگری اشاره می‌کند در آن‎ها ابرداده‌های شهروندان برای مدت دو سال باقی می‌مانند و کسانی که اسناد امنیت ملی را افشاء کنند به زندان محکوم می‌شوند.
با این حال او می‌گوید که کانال‌های رسمی داخلی باید به عنوان شریان اصلی برای افشاگران در نظر گرفته شود.
اما او اضافه می‌کند، کسانی که می‌خواهند از طریق کانال‌های داخلی وارد شوند، ممکن است نادیده گرفته شده و یا بدتر از آن ممکن است جریمه گردند. امروز یکی از بازجویان سابق پنتاگون جان کرین به گاردین گفته است که چگونه این سازمان تبدیل به تله‌ای برای افشاگران شده است که از جمله‌ی آنها افشاء گر پیشروی NSA توماس دریک را می‌توان نام برد. کرین ادعا کرده که اسنادی که برای دفاع توماس دریک لازم بوده است، از بین برده شده‌اند.
اسنودن می‌گوید که اظهاراتی از این دست که به حریم خصوصی اهمیت داده نمی‌شود، یکی از حداقل‌ وضعیت‌های فکری موجود است.
او می‌گوید:‌ «اگر کسی بگوید که من به حقوق حریم خصوصی اهمیتی نمی‌دهم چرا که چیزی برای مخفی کردن ندارم، شبیه این است که کسی بگوید من به آزادی بیان اهمیتی نمی‌دهم چرا که چیزی برای گفتن ندارم. اینها بدترین وضعیت‌های ضد اجتماعی هستند، که من می‌توانم تصور کنم».
این محقق حریم خصوصی استدلال خود را با اشاره به شعار همیشگی جمعیت طرفداران نظارت تکمیل کرده که می‌گویند: «اگر شما چیزی برای پنهان کردن نداشته باشید، پس دلیلی برای ترسیدن ندارید» و گفت که این گفته منسوب به وزیر تبلیغات حزب نازی یوزف گوبلز است.
او می‌گوید هر وزیر استرالیایی که بخواهد از این خط مشی تقلید کند باید «برای همیشه روی آن خط کشید».
همچنین اسنودن از قدرت ابرداده‌ها سخن گفت و اعلام کرد که اینها باارزش‌تر از محتوا هستند چرا که برای محقق، اطلاعات مشابهی را فراهم می‌کنند که برای کسب آن‎ها، اغلب نیازی به حکم قضایی نیست.
او می‌گوید که استفاده از ابرداده‌های مشترکین اینترنت برای تعیین سیاست‌های وب‌گاه‌های خبری بازدید شده، از جهت مشاهده مطالب و تطبیق آن‎ها با میزان زمان و تعداد بازدید آسان است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.