آمریکا و اسرائیل خبر از یک برنامه به اشتراک‌گذاری دوجانبه تهدیدها و خطرها داده‌اند که دربرگیرنده همکاری بین دو گروه پاسخ‌دهی اورژانسی رایانه‌ای آن‌ها است.
این توافق‌نامه در پی صحبت‌های الجاندرو مایورکاس معاون وزیر امور خارجه آمریکا و دکتر اویاتار ماتانیا رئیس سازمان سایبری ملی اسرائیل در روز سه‌شنبه امضا شده ‌است.
این تبادل شامل به اشتراک‌گذاری آسیب‌پذیری‌ها، حملات و مهم‌تر از همه روش‌های دفاعی در کوتاه‌ترین زمان ممکن است.

دکتر ماتانیا گفت: «هر چیزی را که به دست بیاوریم به اشتراک نمی‌گذاریم چرا که اطلاعات به‌طور خودکار غربال خواهند شد». اطلاعات به اشتراک گذاشته‌شده ناشناس خواهد بود و اطلاعات شرکتی که مورد حمله واقع‌شده آشکار نخواهد شد.
همه این کارها به‌صورت خودکار و بدون نیاز به بررسی انسانی انجام خواهد شد که به مقابله با تهدیدها و خطرها کمک خواهد کرد.
اطلاعات به اشتراک گذاشته ‌شده بین شرکت‌های بخش خصوصی و دولت آمریکا یک موضوع به‌شدت بحث‌برانگیز است که منجر به تأخیر قانونی مکرری قبل از تصویب قانون به اشتراک‌گذاری اطلاعات امنیتی سایبری در ماه دسامبر گذشته شده ‌بود.

بسیاری افراد در Silicon Valley به دولت در حفظ امنیت اطلاعات حساس اعتمادی ندارند به‌خصوص در پی رخنه OPM که اطلاعات شخصی میلیون‌ها کارکنان دولت به خطر افتاد. طرفداران حریم خصوصی این لایحه را تسهیل‌کننده فعالیت‌های جاسوسی و نظارت بر مردم می‌دانند و با آن مخالف هستند.
اسرائیل فرهنگ کاری و سیاسی کاملاً متفاوتی با آمریکا دارد بنابراین مطرح کردن چنین مطلبی بسیار بحث‌برانگیز است. دکتر ماتانیا ضمن گفتن اینکه آمریکا یک متحد عادی است، افزود: «شرکت‌ها، بخش‌ها و کشورها نیاز دارند که اطلاعاتشان را به اشتراک بگذارند».

ایده‌ی دفاع فعال یا حمله به مهاجمان امنیتی تنها در آمریکا رواج یافته و اسرائیل با آن مخالف است. دکتر ماتانیا گفت: «ما نمی‌توانیم به شرکت‌های خصوصی اجازه دهیم امری که وظیفه دولت است را انجام بدهند» وی در ادامه گفت که در غیر این صورت اقدام به انجام چنین کاری موجب هرج‌ومرج در کشور می‌شود.
وی افزود: «شرکت‌ها باید به حفظ امنیت شبکه خودشان بپردازند».

به دلیل نقش فعالیت‌های سازمان‌های اطلاعاتی، تنها تعداد اندکی از افراد، امنیت حال حاضر شبکه‌های داخلی را بی‌نظم می‌دانند. دکتر ماتانیا طی سخنرانی‌اش به شیوه‌ی تغییر معادله نامتوازن بین مهاجمان و مدافعان در امنیت سایبری اشاره کرد و افزوده‌ است که این شیوه یک هدف ارزشمند اما پردردسر است.
دکتر ماتانیا در پاسخ به سؤال El Reg دراین‌باره تائید کرد که این مسئله یک مأموریت مشکل است. او گفت که هزینه‌های شناسایی خودکار، چگونگی کار طراحان را تغییر و اشتباهات کدگذاری آن‌ها را کاهش می‌دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اسرائیل و آمریکا در پی پیمان به اشتراک‌گذاری اطلاعات سایبری