استفاده از سرویس iMessage اپل بر روی دستگاه‎های اندرویدی

اگر گوشی هوشمند اندرویدی دارید و می‌خواهید با استفاده از iMessage برای دوستان خود که آیفون دارند پیام بفرستید این امر ممکن ‌است، حداقل برای کسانی که مک‌بوک و یا iMac دارند.
برنامه iMessage یک سرویس پیام‌رسان فوری از سوی شرکت اپل است که توسط برنامه‌ی پیام در IOS ۵ و نسخه‌های پس از آن و همچنین در IOS ۱۰ (نسخهٔ ۱۰٫۸) و پس از آن پشتیبانی می‌شود. Andrew Vyrros از نخستین توسعه‌دهندگان این برنامه بوده‌ است. iMessage به کاربران این امکان را می‌دهد که با دستگاه‌های اپلی خود از دیگر کاربران پیام‌هایی مانند اس‌ام‌اس و ام‌ام‌اس، عکس و فیلم به صورت انتها به انتها رمزشده دریافت و یا ارسال کنند. رمزنگاری انتها به انتها بدین ‌معناست که فقط فرستنده و گیرنده پیام می‌توانند به محتوای آن دسترسی داشته باشند و حتی شرکت سازنده نیز نمی‌تواند این کار را انجام دهد.
حالا یک توسعه‌دهنده راهکاری ارائه کرده ‌است تا این سکوی پیام‌رسان اپل بر روی گوشی‌های اندروید نیز قابل استفاده باشد. اگرچه این راه‌حل شاید برای کاربران معمولی ساده نباشد، اما کاربران فنی و متخصصان می‌توانند از آن برای ارسال پیام‌های انتها به انتها رمز شده استفاده کنند.

این راهکار که توسط فردی به نام اریک‎چی ارائه شده ‌است، PiMessage ‌نام دارد. PieMessage به یک سامانه‌عامل OS X به عنوان کارگزار نیاز دارد تا پیام‌های را به دستگاه اندروید مسیریابی کند. بدین ترتیب پشتیبانی از iMessage بر روی دستگاه‌های اندروید امکان‌پذیر می‌شود. در این‌جا این مک است که تمام سربار را بر عهده‌ دارد. آقای چی در این‌باره می‌گوید: «به‎طور کلی کاربر اندرویدی پیام را به مک‌بوک ارسال می‌کند و از برنامه پیام‌رسان مک برای ارسال استفاده می‌کند. زمانی که مک متوجه یک پیام ورودی می‌شود، پیام را به اندروید بازمی‌گرداند. بنابراین نیاز است این برنامه هم بر روی مک و هم بر روی گوشی اندروید در حال اجرا باشد.»

PiMessage چگونه کار می‌کند:
• PieMessage از یک اسکریپت اپل استفاده می‌کند تا iMessage ها را با رسیدن بر روی سامانه مک دریافت کند.
• یک برنامه جاوا وظیفه دارد پیام‌ها را از اسکریپت بخواند.
• سپس این برنامه جاوا پیام‌های خوانده شده را به یک برنامه پیام‌رسان خاص بر روی گوشی اندرویدی ارسال می‌کند.
آقای چی هم‌چنین یک ویدئو را منتشر کرده ‌که نشان می‌دهد برنامه PieMessage درست کار می‌کند.

برخی محدودیت‌های PieMessage:
شما می‌توانید پیام‌های یک-به-یک را از طریق دستگاه اندروید پاسخ دهید و در حال حاضر امکان ارسال پیام‌های گروه وجود ندارد و فقط می‌توانید این‌گونه پیام‌ها را دریافت کنید.
هم‌چنین نمی‌توانید تصویر ارسال کنید و یا بفهمید که چه زمانی مخاطب در حال نوشتن است.
در حال حاضر PiMessage مکالمات مختلف iMessage را از طریق شماره‌ی تماس و یا آدرس‌های رایانامه به جای اسامی شناسایی می‌کند.

گفته می‌شود ممکن است اپل این نوع عملکرد را به دلیل نگرانی‌های امنیتی در آینده نزدیک مسدود سازد. در صورت بروز چنین رخدادی اگر به دنبال ارسال پیام‌های انتها به انتها رمز شده‌ هستید می‌توانید از سایر برنامه‌ها هم‌چون واتس‌اپ و یا پیام‎رسان فیسبوک استفاده کنید.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.