به گفته‌ی Softpedia با دزدی آخر هفته‌ی پول از دستگاه‌های خودپرداز در تایوان، مقامات معتقد هستند که این سرقت‌ها به کمک بدافزار صورت گرفته است.

در مجموعه‌ای از دزدی‌های صورت گرفته با هدف قرار دادن شعبه‌هایی از اولین بانک تجاری تایوان و خودپردازهای آن، بیش از ۲ میلیون دلار در تایپه و تایچونگ سرقت شد. هنگامی‌که اعلام شد مقامات به بررسی تجهیزات ساخت شرکت Wincor Nixdorf که یک شرکت آلمانی و ارائه‌کننده‌ی سخت‌افزارها، نرم‌افزارها و خدمات بانکی است پرداختند و نزدیک به هزار خودپرداز در تعدادی از بانک‌های این کشور تعطیل شد. برنامه‌ریزی به شکلی انجام شده‌ است که این دستگاه‌های خودپرداز در ۱۳ جولای دوباره به کار خود ادامه دهند.

مقامات دو نفر را در طی بررسی یک دوربین نظارتی شناسایی کرده‌اند که به تعدادی از خودپردازها دستبرد می‌زدند و برخی دیگر از افراد نیز از جمله کارمندان بانک، کارکنان امنیتی مسئول پر کردن دستگاه‌های خودپرداز و همچنین مهندسین تعمیر و نگهداری نیز مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. این باور وجود دارد که یکی از افراد خودی در نصب این بدافزار همکاری داشته است. یکی از افرادی که توسط مقامات تایوان شناسایی شده است، دارای ملیت روسی است.

مارک گازیت مدیرعامل ThetaRay در بیانیه‌ای که به ScMagazine با رایانامه ارسال کرده است می‌گوید: ‌«جهان جرائم مالی به‌شدت و در بخش بزرگی از آن در حال تغییر است؛ چرا که سامانه‌های مالی امروزی شدیداً به نرم‌افزارها و اتصالات وابسته هستند. این کار به مجرمان فرصت می‌دهد تا بتوانند جرائم وسیعی را با سرعت و پیش از اینکه گروه‌های امنیتی بانک از آن‌ها آگاه شوند، صورت دهند».

او اضافه می‌کند که تنها راه برای متوقف کردن افرادی که از دستگاه‌های هوشمند برای انجام جرائم مالی استفاده می‌کنند، به‌کارگیری دستگاه‌های هوشمند برای کشف و ردگیری آن‌هاست.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

استفاده از بدافزار برای سرقت از دستگاه‌های خودپرداز در تایوان
برچسب ها: