بینندگانی که به صورت غیرقانونی به بارگیری فیلم «بازی تاج و تخت» ساخت شبکه HBO می‌پردازند؛ توسط گونه‌های مختلف اژدهاهای قرن بیست و یکم مورد بازدید قرار می‌گیرند. به گفته‌ی Tech Times اطلاعیه‌هایی که به نظر می‌رسد به تذکر نقض حق تکثیر این شبکه تلویزیونی کابلی، می‌پردازد، در واقع کلاهبرداری‌های استادانه فیشینگ هستند.

پیامی که به کاربران ارسال شده است، مدعی است که یک بارگیری غیرقانونی را به‌وسیله‌ی کاربر کشف کرده است و او را به سمت یک وب‌گاهی هدایت می‌کند تا در آن یک جریمه‌ی چند صد دلاری را برای جلوگیری از اقدام قانونی علیه وی بپردازد. در برخی از موارد، این پیام‌ها به‌وسیله‌ی Cox Cable ارسال مجدد می‌شدند با این تصور که توسط شرکت IP-Echelon صادر شده که شرکتی است که به تعقیب و بررسی انتشارهای غیرقانونی می‌پردازد.

اما این برنامه فراتر از آمریکا با ISP ‌های بریتانیا و استرالیا نیز گسترش یافته است و در این مکان‌ها نیز پیام‌هایی برای دریافت مبالغی برای حل و فصل مشکلات قانونی نقض حق تکثیر درخواست شده است.

درحالی‌که فیلم بازی تاج و تخت از همه بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است، مجرمانی که پشت این حملات قرار دارند، از تعدادی دیگر از برنامه‌های تلویزیونی نیز به همین شکل سوءاستفاده کرده‌اند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

استفاده از بارگیری‌های غیرقانونی «بازی تاج و تخت» برای انجام حملات فیشینگ
برچسب ها: