۳یک فرد آمریکایی به جرم سرقت ارز مجازی و بازفروشی آن در بازی معروف فیفا متهم شده است. آنتونی کلارک توسط دادگاه منطقه‌ی شمال تگزاس به ارتکاب تقلب و توطئه متهم شده است. او همچنین در تولید و بازفروش ارز دیجیتال که در بازی پلی‌استیشن و ایکس‌باکس فیفا حالت «گروه نهایی» استفاده می‌شود، نقش داشته است.

حالت «گروه نهایی» به بازیکنان بازی فیفا اجازه می‌دهد با استفاده از کارت‌های بازیکن مجازی، گروه فوتبال خود را تشکیل دهند. این کارت‌ها با استفاده از ارز مجازی به فروش می‌رسند. این کارت‌ها را می‌توان مستقیماً خریداری کرد یا در طول بازی (مخصوصاً مسابقات برخط) به‌عنوان جایزه و پاداش دریافت کرد.

ارز مجازی که برای خرید و فروش این کارت‌ها استفاده می‌شود، به راحتی بین کاربران خرید و فروش می‌شود. همچنین کاربران می‌توانند خارج از این بازی و با پول واقعی این ارز مجازی را از بازارهای سیاه خریداری کنند.

در کیفرخواست کلارک توسط FBI آمده است که او و ۳ نفر از دوستانش از طریق یک برنامه‌ی جعلی، گزارش‌هایی مبنی بر اتمام مسابقه را به کارگزار EA ارسال می‌کردند تا این ارز مجازی را به‌عنوان جایزه دریافت کنند.
کلارک و دوستانش پس از استخراج مقدار قابل توجهی ارز مجازی، آن‌ها را به‌طور عمده به فروشندگان غیرمجاز ارز مجازی در آسیا و اروپا می‌فروختند. این فروشندگان نیز در ادامه این ارزها را به بازیکنان عادی بازی فیفا می‌فروختند. FBI معتقد است که این گروه از طریق فروش این ارزها به بازارهای سیاه، میلیون‌ها دلار پول به جیب زده‌اند.

ابزارهایی که این چند نفر در این ماجرا از آن استفاده کرده‌اند شامل کد منبع بازی فیفا و ابزارهایی است که توسط سایر نفوذگران توسعه داده شده است. دو نفر از این نفوذگران قرار است به‌عنوان شاهد در دادگاه حاضر شوند. کلارک هنوز به ارتکاب این جرم اعتراف نکرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

استخراج ارز مجازی در بازی فیفا با یک برنامه‌ی جعلی