مشکل پایین بودن برد وای‌فای‌های خانگی طبیعی است به طوری که نمی‌توان از این شبکه‌های وای‌فای حتی تا پشت درب خانه هم استفاده کرد.
خانه‌های بسیاری از انواع و اقسام شبکه‌های وای‌فای استفاده می‌کنند، حال سؤال این است که آیا می‌توان کاری برای این وای فای‌ها کرد؟
جواب این سؤال بله است. این مشکل باعث معرفی نسخه ی جدیدی از وای‌فای‌ها با برد بالا شده است که برق کمتری از مودم‌های وایرلس فعلی استفاده می‌کنند و مخصوصاً روی اینترنت اشیاء تمرکز کرده است.
شبکه‌ی صدور گواهی‌نامه‌ی بین‌المللی اتحادیه‌ی وای‌فای در نهایت شبکه جدیدی از استاندارد وایرلس معرفی کرد که ۸۰۲.۱۱ah یا HaLow نامیده می‌شود.

HaLow، وای‌فای با برد بالا
برد وای فای‌های HaLow دو برابر وای فای‌های فعلی می‌باشد به طوری که از دیوارهای خانه نیز عبور می‌کند و باعث ایجاد لکه‌های سیاه در خانه می‌شود.
اتحادیه‌ی وای‌فای از جدیدترین فن‌آوری وای‌فای در نمایشگاه لوازم الکترونیکی مصرف‌کنندگان (CES) در لاس‌وگاس پرده‌برداری کرد.
اگرچه استانداردهای وای‌فای ۸۰۲.۱۱ که در حال حاضر استفاده می‌شوند به طور معمول در فرکانس‌های پهنای باند بین ۲.۴GHz و ۵GHz عمل می‌کنند اما، وای‌فای جدید HaLow مخصوصاً برای این طراحی شده‌اند که پهنای باند کمتری مصرف کرده و با مصرف کمتر برق، اتصالات را افزایش دهد.
وای‌فای HaLow می‌تواند در پهانای باند کمتر از ۹۰۰ MHz فعال شود و در حالی که تعداد زیادی دستگاه به این شبکه متصل است و حتی در فاصله‌های طولانی‌تر، برد آن نیز افزایش می‌یابد.

وای‌فای HaLow اکنون برای IoT طراحی شده‌ است
استاندارد HaLow برای اینترنت اشیاء و اتصال لوازم خانگی ضروری است. هرچقدر تعداد وسایلی که در منزل به اینترنت متصل می‌شوند بیشتر باشد، مسیریابی وای‌فای وایرلس به هر دستگاه درون منزل مشکل‌تر می‌شود.
Edgar Figueroea رئیس اتحادیه‌ی وای‌فای گفت: «وای‌فایHaLow می‌تواند به خوبی نیازهای خانه‌های هوشمند، شهر هوشمند و بازارهای صنعتی را برطرف نماید به این دلیل که با مصرف کم انرژی عمل کرده و از دیوارها می‌گذرد، و برد آن به طور چشم‌گیری بیشتر از وای فای‌های فعلی می‌باشند.
چند دستگاه متصل به اینترنت و فعال‌کننده حس‌گر در منزل مانند حس‌گرهای در و لامپ‌های متصل به اینترنت باید انرژی کافی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات را به مراکز کنترل از راه دور یا مسیرهای طولانی بفرستند اما استانداردهای وای‌فای که در حال حاضر مورد استفاده‌اند باطری‌هایی با عمر بالا ندارند و نمی‌توانند اطلاعات را در مسافت طولانی‌تری بفرستند.
استاندارد HaLow سرعت پردازش کمتری از وای‌فای‌های معمولی و فعلی دارد که نسبت به دستگاه‌های متصل به اینترنت اطلاعات کمتری دارد و برخلاف دستگاه‌هایی است که برای مرورگر وب طراحی شده‌اند.

انتظار می‌رود که HaLow برای انواع دستگاه‌ها از ماشین‌های متصل به اینترنت تا گوشی‌های هوشمند مفید باشد
از استاندارد HaLow انتظار می‌رود که برای ماشین‌های متصل به اینترنت و هم چنین دستگاه‌هایی که با باتری کار می‌کنند مانند ترموستات‌های هوشمند، قفل‌های هوشمند، لامپ‌های متصل به اینترنت و هم‌چنین تلفن‌های همراه مناسب و مفید باشند.
Figueroea گفت: «وای‌فای HaLow تعداد زیادی از وای فای‌ها را گسترش می‌دهد تا برنامه‌های بسیاری را از دستگاه‌های کوچک که با باطری کار می‌کنند تا تجهیزات صنعتی بزرگ را قادر به اتصال به اینترنت می کند.»
از اتحادیه‌ی وای‌فای انتظار می‌رود که گواهینامه‌ی اولین محصولات را در راستای وای‌فایHaLow را در سال ۲۰۱۸ صادر کنند پس از این‌که این فن‌آوری ابتدا به خانه‌ها و سپس به لباس‌هایتان راه پیدا کرد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

استاندارد جدید وای‌فای با برد دو برابر برای وسایل خانگی