کلاه‌برداری‌ها با مضمون Airbnb زیاد ظاهر نمی‌شوند، اما مشتریان این سرویس کرایه‌ای باید از امکان سرقت اطلاعات کاربری و ورود خود و سوءاستفاده از آن آگاه باشند.
کریس بوید از شرکت ضدبدافزاری Malwarebytes اخیراً حملات فیشینگی را از طریق رایانامه افشاء کرده است که به جعل هویت شرکت می‌پردازد، و مشتریان را به سمت صفحه‌ی ورود اطلاعات کاربری جعلی تغییر مسیر می‌دهد:

۴-InContent

کاربران آگاه‌تر ممکن است متوجه فقدان قفل سبز در نوار آدرس مرورگر شوند و دریابند که این اتصال نمی‌تواند امن باشد. علاوه بر این آن ها ممکن است متوجه شوند که طول آدرس وب‌گاه مشکوک است. اما کسانی که به این موارد توجهی ندارند ممکن است پس از این‌که اطلاعات کاربری‌شان دزدیده شد و به سمت صفحه‌ی اصلی و قانونی Airbnb تغییر مسیر پیدا کنند.
اگر شما نگران این هستید که کلاه‌برداران تا چه حد می‌توانند از حساب کاربری Airbnb شما سوءاستفاده کنند، جواب آن این است که: خیلی زیاد! همچنان‌که بوید خاطرنشان می‌کند «همواره با سرقت اطلاعات ورود و کاربری چیزی نصیب مهاجمان می‌شود.»
با جعل هویت صاحبان حساب‌های خدماتی که از شهرت خوبی برخوردار هستند، کلاه‌برداران ممکن است در قبال خدماتی که قرار است ارائه شود مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت طلب کنند و این کار را از طریق روش‌های پرداخت جایگزین که نتوان پرداخت را دوباره برگشت زد، انجام دهند.
چنین نتایجی از این کلاه‌‌برداری‌ها برای کسانی که یک بار پول خود را از دست می‌دهند، غیر قابل اغماض است، اما برای دارندگان حساب‌های قانونی عواقب فاجعه‌باری در بر دارد، ممکن است در اثر خسارت مالی صورت گرفته، در درازمدت اعتبار شرکت خدشه‌‌دار شود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

از طرح‌های فیشینگ با مضمون Airbnb بترسید!