از بین رفتن داده‎ها؛ کدام دلیل محتمل‌تر است؟

یک تحقیق انجام شده توسط شرکتی امنیتی نشان می‌دهد که تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات در کنار رمزنگاری بر روی آن‌ها برای سازمان‌ها لازم و ضروری است تا مطمئن شوند که اطلاعاتشان نه از بین می‌رود و نه به دست کلاهبرداران می‌افتد.
درایوهایی که دستگاه‌ها نمی‌توانند آن‌ها را شناسایی کنند (که در اثر نوسان ولتاژ برق یا خرابی سخت افزار اتفاق می‌افتد) عمده‌ترین دلیل از بین رفتن داده‌ها است.
طبق جدیدترین «شاخص‌های از بین رفتن داده‌ها» که هر سه ماه یک بار توسط شرکت امنیتی Kroll Ontrack منتشر می‌شود، ۲۵% داده‌های از بین رفته در سازمان‌های سرتاسر دنیا در اثر خوانده نشدن درایوها رخ داده است.
جدیدترین گزارش شرکت Kroll Ontrack که بر اساس نتایج ۲۲۲۶ کاربر استفاده کننده از ابزار بازیابی اطلاعات این شرکت منتشر شده است، نشان می‌دهد که دو سوم اطلاعات از بین رفته بر روی لپ‎تاپ‌ها (۳۶%) و درایوهای خارجی (۳۴%) اتفاق افتاده است.
شاخص از بین رفتن اطلاعات که پیش از این توسط همین شرکت ارائه شده بود و بر روی کشور انگلستان تمرکز داشت، نشان می‌دهد که طی یک دوره ۱۲ ماهه، بیش از یک چهارم کارمندان انگلستان اطلاعات مربوط به کار خود را به علت خرابی سامانه‌شان از دست داده‌اند. این تحقیق همچنین نشان می‌دهد که تنها ۶۸% این اطلاعات، بازیابی شده‌اند. یعنی تقریباً یک سوم اطلاعات از دست رفته غیرقابل بازیابی بوده‌اند.
این گزارش همچنین نشان می‌دهد که ۳۳% کارکنان در انگلستان در آن دوره ۱۲ ماهه از دستگاه‌های شخصی یا سرویس‌های ابر برای ذخیره کردن اطلاعات مربوط به کارشان استفاده می‎کردند و میزان اطلاعات بازیابی شده از این بسترها بسیار اندک بوده است. ۱۹% کاربران توانسته‌اند داده‌های مربوط به کارشان را از رایانه‌های خانگی بازگردانی کنند. این آمار برای لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها برابر با ۱۷% و برای گوشی‌های تلفن همراه شخصی برابر با ۸% است.
پیتر استانکیک یک محقق امنیتی در ESET گفت: « این تحقیقات بر اهمیت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات حیاتی و ضروری سازمان‌ها تاکید می‌کنند و چون دستگاه‌ها ممکن است مفقود شوند یا به سرقت بروند، رمزنگاری داده‌ها نیز ضروری است».

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.