تغییرات ساختاری حاصل از فن‌آوری تا سال ۲۰۲۵ میلادی می‌تواند حدود ۱ میلیون شغلِ خرده‌فروشی را در بریتانیا تحت تأثیر قرار دهد که این امر بر پیکره‌ی اقتصاد نیز اثر خواهد گذاشت.
در نتیجه‌ی بروز تغییر در اولویت سرمایه‌گذاری و تعطیل‌شدن فروشگاه‌ها، حدود ۹۰۰ هزار شغلِ خرده‌فروشی طی ۹ سال،کاهش یافته است. بر اساس مطالعات کنسرسیومِ خرده‌فروشی بریتانیا، خرده‌فروشان به سمت فعالیت‌های برخط و دیجیتالی روی آورده و از فروش مادی و فیزیکی دور شده‌اند.
خرده‌فروشی، بزرگ‌ترین بخش نیروی کارِ خصوصی در انگلیس محسوب شده و بیش از ۳ میلیون کارگر در این بخش مشغول به کارند.
BRC مدعی است کاهش تعداد خرده‌فروشان و روی آوردن به سمت خودکارسازی به خصوص در زمینه‌ی زنجیره‌ی عرضه و تهیه و توزیع کالاها، در حال افزایش است.
نبود شغل باعث شده تا خرده‌فروشان بیشتر، در زمینه‌ی مسائل دیجیتالی سرمایه‌گذاری کنند تا در فروشگاه‌های فیزیکی و مادی که مستلزم استخدام نیروی کاری زیادتری است.
روزنه‌ی امید؟ تغییر از جذبِ اپراتورها، تهیه‌ی کالاها و استخدام نیروی فروش و روی آوردن به سمت مشاغل ارزشمندتر، بسیار کارآمدتر است. ماهیت در حال تغییرِ اشتغال باعث شده تا نیاز به نیروی ماهر در نقش های تحلیلی، خلاقانه و خدمات‌رسانی بیشتر شود. بنا بر گفته‌ی BRC، این امر موجب ایجاد ۱۰۰ هزار شغل خرده‌فروشی جدید خواهد شد.
فن‌آوری، ورود به دنیای دیجیتال، هم علت و هم معلولِ کاهش مشاغل بنا بر پیش‌بینی BRC محسوب می‌شود. گمان آن می‌رود که تعداد خرده‌فروشان و دستمزدها طی سال‌های اخیر به سه عامل بستگی دارد که دو عامل، فوق مربوط به ظهور و پیدایشِ فن‌آوری می‌باشد.
RBC مدعی است که تعداد خرده‌فروشان از ۳٫۲ میلیون نفر در سال ۲۰۰۸ به ۳ میلیون نفر در سال ۲۰۱۴ کاهش خواهد یافت. همچنین ۱۵ درصد از فروش خرده‌فروشان برخط بوده و تعداد فروشگاه‌های امروزی در مقایسه با سال ۲۰۰۶ میلادی، ۴۰ هزار مورد کاهش یافته است .
کاهش جمعیت و دستمزدها به علت شفافیتی است که از انتقال دیجیتالی و تأثیر بر افزایش سرمایه‌گذاری در دنیای دیجیتالی، حاصل شده است. گزارشات به دست آمده از کارشناسانِ شرکت دیلویت (deloitte) حاکی از آن است که ۶۰ درصد از خرده‌فروشان طی ۲۰ سال آینده، تحت تأثیر خودکارسازی قرار خواهند گرفت.
از سوی دیگر، BRC به کاهش هزینه‌ی فن‌آوری در ترکیب با کاهش هزینه‌های نیروی کار اشاره کرد که این امر می‌تواند سوددهی بالایی را در بخش خرده‌فروشی به دنبال داشته باشد.
خرده‌فروشان چشم به بهبود زنجیره‌ی عرضه و اصول اساسی کارشان دوخته‌اند و BRC نیز بیان کرده که این بهبود صرفاً نمی‌تواند باعث کاهش تعداد مشاغل شود.
کنسرسیوم مدعی است که کاهش تعداد مشاغل بنا بر سلسله‌ی قوانین و مقررات دولتی شامل کاهش دستمزد امرار و معاش مردم و مالیات کارآموزی می‌باشد.
BRC چنین بیان می‌کند که بدون شک، تأثیر محرک‌هایی نظیر تغییرات فن‌آوری می‌تواند نقش‌های مورد نیاز برای آینده را به شدت کاهش دهد. با این حال، اثر ترکیبی معادلات مختلف هزینه‌ی نیروی کار، فن‌آوری و نیز معادلات سرمایه‌گذاری دیجیتالی-مکانی می‌تواند تقلیل نقش‌ها را به شدت افزایش دهد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

از بین رفتن حدود ۱ میلیون خرده‌فروشی به دلیل ظهور فن‌آوری‌های آینده