به لطف راهبرد تبلیغاتی فیس‎بوک، چه عضو این شبکه اجتماعی باشید، چه نباشید، این غول فناوری اطلاعات به زودی شما را در اینترنت ردیابی خواهد کرد.
گفته می‌شود این شبکه اجتماعی که بیش از یک میلیارد کاربر دارد، تبلیغاتش را هم برای اعضای فیس‎بوک و هم برای کسانی که عضو این شبکه نیستند نمایش می‌دهد تا این غول فناوری هم در همان مسیری گام بردارد که سایر شرکت‌های تبلیغاتی مانند گوگل پیش از این کار را کرده‌ بودند.
اگر نمی‌دانید، فیس‎بوک داده‌های زیادی را از شما ذخیره می‌کند. نه فقط مطالبی که بیان می‌کنید و یا این‌که با چه کسانی صحبت می‌کنید، بلکه آن‌چه را دوست‌ دارید (می‎پسندید) و آن‌چه را دوست ندارید. این روند شامل گستره‌ی وسیعی می‌شود، از خدمات گرفته تا کالاها، اخبار و یا دیدگاه‌های سیاسی. این بدان معنا نیست که فقط شامل صفحاتی می‌شود که در آن‌ها از گزینه پسندیدن Like‌ استفاده می‌کنید، بلکه شامل وب‌گاه‌هایی نیز می‌شود که از آن‌ها بازدید می‌کنید و یا اماکنی که به آن‌جا رفته‌اید. می‌توانید تمامی تنظیمات را در این پیوند ببینید.

فیس‎بوک حالا توانایی این را دارد تا این اطلاعات را در جهت تبلیغات به کار گیرد، چه در محیط وب‌گاه این شبکه اجتماعی و چه خارج از آن.
این پایان دنیا نیست! این کار هم منحصر به فیس‎بوک نمی‌شود. بسیاری از شرکت‌های تبلیغاتی این کار را می‌کنند. تبلیغات وب را رایگان نگه می‌دارند و فیس‎بوک هم در این خصوص گفته ‌است: «هدف ما این است که تبلیغات مناسب و با کیفیت را به مردمی که از وب‌گاه‌ها و برنامه‌ها بازدید می‌کنند نشان دهیم.»
اگرچه شرکت فیس‎بوک تنظیمات خاصی را فقط برای این منظور اضافه نکرده است، بسیاری از کاربران این تنظیمات را به صورت پیش‌فرض فعال کرده‌اند؛ بدان معنا که تبلغاتی را خواهید دید که به نظر فیس‏بوک و بر اساس آن‌چه درباره‌تان می‌داند برایتان مناسب است.

خبر خوب این‌که می‌توانید این تنظیمات را غیرفعال کنید و این‌کار تنها چند ثانیه زمان می‌برد.
بر روی این پیوند کلیک کنید (در صورت نیاز با استفاده از اطلاعات کاربری وارد شوید)، سپس مطمئن شوید این تنظیم بر روی گزینه «نه» تنظیم شده ‌است :
«تبلیغات در برنامه‌ها و وب‌گاه‌های خارج از شرکت فیسبوک»
می‌توانید سایر تنظیمات مربوط به تبلیغات را نیز انجام دهید. پیشنهاد این است که تمامی این تنظیمات را در حالت «نه» قرار دهید.

اگر در فیس‌بوک نیستید می‌توانید به صورت زیر عمل کنید.
با توجه به این‌که این تنظیم بر روی افراد خارج فیس‎بوک هم اثر می‌گذارد، راه‌های مختلفی برای مقابله با آن است.
کاربران آیفون و آیپد می‌توانند ردیابی‌های تبلیغاتی را از طریق این پیوند غیر فعال کنند.
کاربران گوشی‌های اندروید نیز می‌توانند به طور مشابه و از طریق این پیوند عمل کنند.
برای تبلت‌ها، نوت بوک‌ها، و دسکتاپ‌ها بهترین گزینه برای مقابله، استفاده از مسدود‌کننده‌های تبلیغاتی است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

از اینکه فیس‎بوک شما را ردیابی کند، جلوگیری کنید!
برچسب ها: