اروپا خواستار خاتمه بخشیدن به معاملات ناشناس بیت‌کوین

کمیسیون اروپا می‌خواهد به تجارت ناشناس ارزهای مجازی به منظور کمک به پیگیری و بررسی بودجه‌ی گروه‌های تروریستی پایان بخشد.
روز گذشته کمیسیون اروپا اقدام به انتشار یک طرح عملیاتی برای مبارزه با تأمین مالی تروریسم کرده و می‌گوید که مجرمان به دنبال یافتن راه‌های جدیدی برای انتقال پول که خطر پایینی برای آن‌ها داشته باشد هستند.
درحالی که این طرح شواهدی از اینکه آن‌ها از ارزهای مجازی برای اقدامات تروریستی استفاده می‌کنند ارائه نمی‌کند، کمیسیون اروپا احساس می‌کند که بهتر است به بررسی مقررات این ارزها برای عنوان بخشی از اقدامات پیش‌گیرانه در حملات تروریستی بپردازد.
بنابراین این طرح خواستار آن است که سامانه‌ی مبادلات نرخ ارز مجازی تحت دامنه‌ی دستورالعمل‌های مبارزه با پول‌شویی در اروپا قرار داده شود که به این معنا خواهد بود که گزارش این مبادلات هنگامی که انجام می‌شوند باید ارسال شوند. این طرح عنوان می‌کند: «این کمیسیون همچنین به بررسی و تحقیق در این‌باره خواهد پرداخت که آیا ارائه‌دهندگان کیف‌های ارزهای مجازی نیز می‌توانند شامل این طرح شوند.»
نیازی نیست که وب‌‌گاه‌های بیت‌کوین به وسیله‌ی کمیسیون اروپا جدا شوند: طرح عملیاتی همچنین خواستار این است که بررسی دوباره‌ای در این موضوع به عمل آید که چگونه و چه هنگام کاربرانی که کارت‌های اعتباری آن‌ها از قبل پر شده است بدون تأثیر منفی بر عمل‌کرد مالی بسیاری از مردم، شناسایی شوند، (بسیاری از آن‌ها فقیر هستند) از این افراد می‌توان به عنوان یک ابزار اقتصادی مفید بهره‌برداری کرد، زیرا از آن‌ها به عنوان یک کارت اعتباری استفاده می‌شود که نیازی به داشتن اعتبار چندانی ندارند. همچنین دعوتی برای ثبت‌نام حساب‌های بانکی و دارندگان حساب‌ها برای استقرار در نظام بانکی مرکزی همه‌ی اعضای اتحادیه‌ی اروپا فرستاده خواهد شد.
یکی دیگر از موارد این طرح خواستار این شده است که بررسی دقیقی از تمام معاملات اعضای اتحادیه‌ی اروپا و دولت‌هایی که به عنوان مراکز مهم پول‌شویی به خوبی شناخت شده‌اند، صورت گیرد.
در کنار پاسخ‌های فراوانی که دولت‌ها به وضعیت‌های ایجاد شده توسط فن‌آوری‌های نوین می‌دهند، این موردی است که می‌تواند تأثیرگذار باشد هر چند که احتمالاً ناشایست خواهد بود، زیرا ارزهای مجازی حامی حریم خصوصی هستند.
همچنان‌که وب‌گاه Bitcoin.org توصیه می‌کند:‌ «برای محافظت از حریم خصوصی، هر بار که شما یک پرداخت جدید انجام می‌دهید، باید یک آدرس بیت‌کوین جدید داشته باشید. علاوه بر این شما می‌توانید کیف پول‌های متعددی را برای مقاصد مختلف استفاده کنید. انجام همه‌ی این کارها به شما اجازه می‌دهد تا هر کدام از معاملات خود را به گونه‌ای جداسازی کنید، که نتوان فهمید همه‌ی آن‌ها به نوعی به هم‌دیگر مرتبط هستند. افرادی که شما با آن‌ها پول رد و بدل می‌کنید نمی‌توانند ببینند که شما دارای چه نوع آدرس بیت‌کوین دیگری هستید و با آن آدرس‌های دیگر چه کارهایی انجام می‌دهید.»
به علاوه این واقعیت نیز وجود دارد که مقدار زیادی از از مبادلات ارزهای مجازی فراتر از دسترسی نظارتی اتحادیه‌ی اروپا صورت می‌گیرد و انجام‌دهنده‌های آن‌ها راه‌هایی را پیدا خواهند کرد که آن‌ها را با ارزهای رمزنگاری‌شده در درون اروپا تبدیل به پول نقد کنند. حتی اگر چنین رمزنگاری‌های ارزی مانع از دسترسی تروریست‌ها به منابع مالی شود، برنامه‌ی عملیاتی دقیقاً پیش‌بینی می‌کند که چه چیزی در آینده اتفاق خواهد افتاد: پیدا کردن یک راه کمتر مخاطره‌آمیز برای دسترسی به پول نقد.
با رسیدن به این نقطه، احتمالاً یک طرح عملیاتی دیگر لازم خواهد بود.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.