ارزش ارزِ مجازی بیت‌کوین در چند روز اخیر افزایش چشمگیری داشته است به‌طوری که ارزش یک بیت‌کوین در حال حاضر معادل ۱۳۰۰ دلار است. با توجه به شاخص‌های قیمت بیت‌کوین، در زمان نگارش این گزارش، قیمت یک بیت‌کوین ۱۳۰۸ دلار اعلام شده است و گفته می‌شود ارزش و قیمت بیت‌کوین این ماه ۲۳ درصد افزایش داشته است. بیشترین قیمت برای بیت‌کوین در تاریخ ۱۰ مارس به ۱۳۲۵.۸۱ دلار رسیده بود.

یک کارشناس بیت‌کوین در این خصوص گفت، عوامل متعددی در نوسانات قیمت بیت‌کوین تأثیرگذار است. یکی از مهم‌ترین این عوامل، تغییر سیاست‌ها و قوانین توسط دولت‌ها اعلام شده است به‌طور مثال در هندوستان بانک‌ها به پول نقد متکی شده‌اند. یکی از طرفداران ارز مجازی اعلام کرد مردم باید در معاملات عادی و روزمره‌ی خود مانند خرید کالا نیز بتوانند از بیت‌کوین استفاده کنند. او گفت این موضوع که فعلاً از بیت‌کوین فقط در بازارهای زیرزمینی و وب تاریک استفاده می‌شود، خبر خوبی نیست.

محققان در نتیجه‌گیری‌های خود اعلام کردند اگر فردی در شرایط فعلی به باج‌افزار آلوده شود، به‌طور میانگین باید ۵ بیت‌کوین پرداخت کند که مبلغی معادل با ۶۵ هزار دلار است. یک محقق در این زمینه گفت: «شاید خیلی درست نباشد که نوسانات قیمت بیت‌کوین را صرفاً به یک رخداد نسبت بدهیم ولی یک موضوع کاملاً بدیهی است. تعداد کسانی که از طریق رایانامه‌های فیشینگ به باج‌افزار آلوده می‌شوند رفته رفته بیشتر شده و درخواست برای بیت‌کوین افزایش می‌یابد.»

او در ادامه افزود: «باتوجه به خانواده و نسخه‌ی باج‌افزار، در پیغام باج‌خواهی ۰.۵ تا ۱ بیت‌کوین درخواست می‌شود. به‌عبارت دیگر یک سال قبل تاکنون، برای رمزگشایی یک رایانه مبلغی بالغ بر ۲۲۵ تا ۴۵۰ دلار باید پرداخت می‌کردید. در حال حاضر این مبلغ به ۶۵۰ تا ۱۳۲۰ دلار افزایش پیدا کرده است.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ارزشِ بیت‌کوین به ۱۳۰۰ دلار افزایش یافت