۱۸۹۰یک واحد سایبری از نیروی ارتش آلمان اولین حمله‌ی تهاجمی فضای مجازی ِ آلمان را انجام داد. این حمله از طریق هک شبکه‌ی اپراتور تلفن همراه افغانستان صورت گرفته تا مکان گروه آدم‌ربایی که یک زن آلمانی را به گروگان گرفته‌اند، کشف کند.

این زن با نام Kaethe B سال گذشته در کابل افغانستان، در انجمن آلمانی همکاری بین المللی کار می‌کرده است.

یک گروه ناشناس این قربانی را در ۱۷ آگوست سال ۲۰۱۵ ربوده و به منطقه‌ی خارج شهر برده‌اند. این آدم‌ربایان برای بازگرداندن این زن با گروه آلمانی تماس گرفته‌اند تا مذاکراتی با ایشان داشته باشند.

هکرهای ارتش آلمان، رد آدم‌ربایان را از طریق گفتگوهایشان زده‌اند!

یک روزنامه‌ی آلمانی گزارش داده است با استناد به منابع داخلی آلمانی، مقامات آلمانی از واحد عملیات شبکه‌های کامپیوتری ارتش درخواست کرده‌اند تا در این مذاکرات به آن‌ها کمک کند.

CNO یک اپراتور تلفن همراه افغانستان را هک کرده تا مکان آدم‌ربایان را کشف کنند تا به گفتگوهای آن‌ها گوش داده و زن گروگان را به آلمان برگرداند.

مذاکرات ترتیب داده شد و این زن دو ماه بعد در ۱۷ اکتبر ۲۰۱۵ صحیح و سالم به آلمان برگردانده شد. در این مذاکرات از نیروهای کماندو که قرار بود در شرایط ضروری وارد عمل شوند، استفاده‌ای نشد.

این اولین حمله‌ی مجازی آلمان بوده است!

براساس گزارش مطبوعات آلمان، این حمله اولین تهاجم مجازی در طول تاریخ آلمان را تشکیل می‌دهد. پیمان‌های بین‌المللی به صراحت تعیین کرده که قابلیت‌های سایبری تنها باید برای موارد دفاعی و بررسی‌های داخلی مورد استفاده قرار گیرد و برای حمله و تهاجم استفاده نشود.

در ماه ژوئن ناتو فضای مجازی را در کنار دریا، زمین و هوا، یک میدان نبرد رسمی اعلام کرد. با توجه به تعریف خود ناتو، آلمان یک اقدام جنگی علیه افغانستان انجام داده است.

البته دلایل این هک قابل درک است و این دو کشور در این مورد نمی‌توانستند وارد مناقشه و نزاع شوند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ارتش آلمان برای کشف محل آدم‌ربایان، اپراتور تلفن همراه افغانستان را هک کرد!
برچسب ها: