ارائه‌ی برنامه‌ی iMessage برای اندروید

اگرچه اپل سامانه‌ی عامل خود را هم برای رومیزی (Mac OS X) و هم برای آیفون (iOS) دارد، این شرکت همواره سعی می‌کند که برنامه‌های کاربردی in-house خود را روی سایر سکوهای سامانه‌ی عامل راه‌اندازی کند.
سال گذشته، اپل با عرضه‌ی اپل موزیک روی اندروید، بر روی سکوی سامانه‌ی عامل تلفن همراه رقیبش شروع به کار کرد. با این حال، iTunes و سافاری در حال حاضر برای ویندوز به خوبی مک در دسترس می باشند.
حالا اگر نظرات مدیر اجرایی، تیم کوک در رویداد اخیر برای کارمندان اپل باورپذیر باشند، شرکت اپل به زودی بیشتر برنامه‌های تلفن همراه خود را به اندروید خواهد برد.

نرم‌افزارiMessage برای سکوی اندروید
بنابر گزارش‌ها کوک به همکاران خود گفت که به زودی ممکن است اپل نرم‌افزارها و خدمات منحصربه‌فرد دیگری را برای سامانه‌های اندرویدی به ارمغان بیاورد، وی همچنین خاطر نشان کرد که آوردن اپل موزیک به اندروید در ماه نوامبر «یک روش برای تست سرویس‌های خود از طریق سامانه‌های عامل دیگر بود.»
بنابراین، شما خواهید دید که iMessage، که برنامه‌ی پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده‌ی شرکت اپل است، به اندروید گسترش یافته است.
iMessage یکی از مشهورترین نرم‌افزارهای اپل است که به کاربران اپل اجازه می‌دهد تا پیام، عکس و ویدئو را به سایر کاربران اپل خود تا زمانی‌که دستگاه دارای یک اتصال داده است، ارسال کنند.

اپل چگونه می‌تواند iMessageهای سرهم پیوسته‌ی رمزگذاری‌شده را بخواند؟
چیزی که بیشتر ما می‌دانیم این است که iMessage از رمزگذاری سرهم پیوسته استفاده می‌کند که حتی اپل یا هر فرد دیگری نمی‌تواند به پیام شما دسترسی پیدا کند یا آن را بخواند. اما چیزی که ما نمی‌دانیم این است که پیام‌های پشتیبان به سرویس iCloud اپل نسبت به حکم فدرال آسیب‌پذیر هستند یا خیر.
با فعال شدن iCloud Backup، رونوشت تمام پیام‌ها، عکس‌ها و هر داده‌ی مهمی که روی آیفون یا آی‌پد شما ذخیره شده است، روی iCloud با یک کلید (که توسط اپل و نه شما کنترل می‌شود) رمزگذاری می‌شوند.
این مسأله به اپل و هر شخص دیگری که به حساب کاربری شما دسترسی پیدا کند، اجازه می‌دهد که پیام‌های شما را بخواند و اطلاعات شخصی و محرمانه‌ی شما را ببیند.

فهرستی از برنامه‌های اپل که ممکن است در اندروید مشاهده کنید
در کنار iMessage، فهرست برنامه‌های اپل که می‌توانید گسترش‌یافته‌ی آن‌ها به اندروید را ببینید شامل iTunes ،Music Memos ،Apple Maps و iCloud می‌باشد.
در ماه سپتامبر، شرکت اپل اولین نرم‌افزار اندروید خود را منتشر کرد، که با عنوان Move to iOS شناخته شده است. این برنامه برای کمک به کاربران اندروید طراحی شده است، تا محتوای خود را سریع و با خیال راحت از یک دستگاه اندرویدی به یک دستگاه iOS منتقل نمایند.
هر چند هنوز مشخص نیست که اپل چه زمانی این حرکت را انجام دهد، اگر این اتفاق به زودی رخ دهد، دوست دارید کدام یک از برنامه‌‌های اپل مورد علاقه‌تان را در دستگاه اندرویدی خود ببینید؟

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.