ارائه‌دهنده‌ی سرویس رایانامه در شبکه‌ی Tor با نام SIGAINT برای سومین هفته‌ی متوالی از دسترس خارج شده و هنوز علت این ماجرا به‌طور رمزآلودی پنهان مانده است. SIGAINT یکی از معروف‌ترین سرویس‌های رایانامه‌ی وب در شبکه‌ی Tor است که برای ارسال رایانامه‌ها توسط کاربران با حفظ گمنامی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سرویس به‌رغم تمام تلاش‌های مراجع قضایی برای شناسایی کاربران، سال‌ها به فعالیت خود ادامه داده بود. این سرویس به‌طور مداوم تحت حمله‌ی نهادهای دولتی قرار می‌گرفت به‌طوری که در سال ۲۰۱۵ میلادی، مدیر این سرویس به کاربران هشدار داد که مراجع قانونی در تلاش هستند با نفوذ به این سرویس، گمنامی کاربران را زیر سؤال برده و آن‌ها را شناسایی کنند.

به گزارش مدیر این سرویس در سال ۲۰۱۵، حمله‌ی مداومی با دسترسی به ۶ درصد از گره‌ها در شبکه‌ی Tor (نزدیک به ۷۰ گره خروجی Tor) تلاش داشت تا این سرویس رایانامه را از کار بیندازد. یکی از مدیران SIGAINT تأیید کرد که کارگزارهای این سرویس توسط ۵۸ گره مخرب و خروجی Tor هدف قرار گرفته است ولی یکی از اعضای پروژه‌ی Tor تعداد ۱۲ گره خروجی دیگر را نیز کشف کرد.

اینک این ارائه‌دهنده‌ی سرویس رایانامه، حداقل از تاریخ ۲۳ بهمن‌ ماه از کار افتاده است و از اینکه چه اتفاقی برای این سرویس افتاده، خبری در دست نیست. البته شایعات مختلفی در فضای مجازی در حال پخش شدن است. با این حال اگر این سرویس هم از کار افتاده باشد، در سطح شبکه‌ی Tor چندین ارائه‌دهنده‌ی سرویس رایانامه وجود دارد. از جمله‌ این سرویس‌ها می‌توان RuggedInbox ،Torbox ،Bitmessage ،Mail۲Tor ،RiseUp ،Lelantos ،Autistici ،AnonInbox و VFEMail را نام برد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

کانال اخبار فناوری اطلاعات نماد امن

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ارائه‌دهنده‌ی سرویس رایانامه‌ در شبکه‌ی Tor، از دسترس خارج شده است