ارائه‌ای نسخه‌ای مخصوص از ویندوز ۱۰ برای دولت چین

چین درباره قوانین سانسور خود بسیار سخت‌گیر است. این امر موجب شده شرکت‌های مختلف کار سختی برای ارائه محصولات خود در چین داشته‌ باشند. اما شرکت‌هایی مانند مایکروسافت به طور هوشمندانه می‌خواهند راه خود در بزرگترین بازار دنیا باز کنند.
مایکروسافت راهی را یافته‌ است تا به بازار چین راه یابد، اما این بار با ارائه پشتیبانی برای دولت چین از طریق نسخه‌های سفارشی و انحصاری ویندوز ۱۰ مخصوص چین!
به نظر می‌رسد مایکروسافت همانند اپل که سرسختانه در برابر ارائه نسخه iOS دولتی مقاومت کرد، مشکلی ندارد. مدیر بخش آسیایی مایکروسافت، رالف هاپت، تایید کرده‌ که مایکروسافت نسخه مخصوص دولت چین را تهیه کرده‌ است. او گفته است این نسخه کنترل‌های امنیتی و مدیریتی بیش‌تر و برنامه‌های از پیش نصب شده کم‌تری دارد.
به گفته مایکروسافت آن‌ها این نسخه را با همکاری گروه فناوری‌های الکترونیکی چین، CETC، و مطابق استانداردهای دولتی چین توسعه داده‌اند. این نسخه از ویندوز، ویندوز ۱۰ ژوانگوگبان (Zhuangongban) نام دارد.
این نسخه سفارشی از ویندوز احتمالاً برنامه‌های پایه‌ای را به همراه استاندارد‌های حریم‌خصوصی یکپارچه به همراه خواهد داشت تا راه‌کاری در جهت جلب اعتماد مقامات چینی باشد.
اولین اقدام از سوی دولت چین برای مسدودسازی ویندوز در نتیجه اقدام مایکروسافت برای پایان پشتیانی ویندوز XP بود. در نتیجه این اتفاق، مایکروسافت از کاربرانش خواسته‌ بود به ویندوز ۸ مهاجرت کنند.
بر اساس مطالعات انجام شده از سوی شرکت Net Applications، که شرکتی آمریکایی است، ۵۱ درصد از کاربران چینی از ویندوز ۷ استفاده می‌کنند درحالی که ۹/۳۲ درصد هنوز هم ویندوز XP دارند.
تلاش‌های بسیاری از سوی دولت چین انجام شده‌ است تا نسخه مشابهی از ویندوز XP با نام نئو-کیلین (Neo-Kylin) را بسازند، اما از آن‌جایی که پشتیبانی فنی برای آن وجود نداشت این محصول نتوانست توجه بازار را به خود جلب کند. از آن‌جا که گزینه‌دیگری برای دولت چین وجود نداشت، این دولت در نهایت متقاعد شد که در همکاری با مایکروسافت نسخه‌ای بومی از سامانه‌‌عامل ویندوز ۱۰ را ارائه کند.
هدف مایکروسافت : یک میلیارد کاربر برای ویندوز ۱۰ است!
مایکروسافت همراه با ارائه نسخه ۱۰ ویندوز در سال گذشته، گفته‌ بود در نظر دارد این نسخه از ویندوز در یک میلیاد دستگاه نصب باشد. این هدف مگر با پوشش بزرگترین بازار دنیا یعنی چین تحقق نخواهد یافت.
قانع کردن دولت چین برای قبول کردن ویندوز ۱۰، حتی با وجود نسخه سفارشی شده، موفقیتی بزرگ برای مایکروسافت محسوب می‌شود که می‌تواند این شرکت را در جهت تحقق هدف یک میلیاردی کمک کند.
چین پر جمعیت ترین کشور دنیاست و برای همه شرکت‌های فناوری از جمله مایکروسافت بسیار با ارزش است.
با ارائه نسخه ژوانگونگبان از ویندوز ۱۰ باید دید که چه کشوری احتمالاً هدف بعدی مایکروسافت خواهد بود؟آیا این هدف آلمان خواهد بود یا روسیه؟

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.