رسانه‌های غربی از خنثی شدن حمله هکری گسترده کره شمالی بر ضد کره جنوبی خبر داده و مدعی شده‌اند این حمله با نفوذ به ۱۴۰ هزار رایانه در مراکز دولتی و تجاری کره جنوبی انجام شده بود.
در جریان این حمله کدهای مخربی نیز برای آلوده کردن رایانه‌های هدف به کار گرفته شده بود که شناسایی و خنثی شده‌اند. کارشناسان کره جنوبی می‌گویند با ردگیری یک آدرس اینترنتی که سرنخ ان به پایتخت کره شمالی می رسد متوجه این حمله شده اند. هدف این حمله آلوده کردن و نفوذ به نرم افزاری بوده که توسط حدود ۱۶۰ شرکت و نهاد دولتی در کره جنوبی برای مدیریت شبکه های رایانه­ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کره جنوبی این آدرس اینترنتی را مشابه با آدرس اینترنتی دانسته که در سال ۲۰۱۳ برای حمله سایبری بر علیه بانک ها و موسسات رسانه ای و خبری کره جنوبی به کار رفته بود و برخی رایانه های موجود در آنها را به مدت یک هفته از کار انداخت. کره جنوبی در این حمله هم کره شمالی را مقصر دانست.

کره جنوبی از زمان انجام آخرین آزمایشهای هسته ای و موشکی کره شمالی در سه ماه اخیر ، در حوزه تهدیدات و حملات سایبر در حالت آماده باش کامل به سر می برد. کره شمالی در برابر ادعاهای تازه کره جنوبی سکوت کرده است.

منبع: فارس

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ادعای حمله هکری گسترده کره شمالی به کره جنوبی
برچسب ها: