۱به تازگی مایکروسافت دست به انتشار دو آگهی تبلیغاتی جدید راجع به مرورگر اج زده است تا برخی از ویژگی‌های این برنامه نظیر امنیت در عمل‌کرد را برجسته سازد.
علاوه بر این، مایکروسافت از این تبلیغات برای بی‌اهمیت جلوه دادن گوگل کروم بهره گرفته است، در حقیقت این غول عرصه‌ی فن‌آوری سعی داشته تا بگوید مرورگر اج به مراتب از گوگل کروم سریع‌تر و امن‌تر عمل می‌کند.
مایکروسافت ماه‌هاست که چنین حرف‌هایی را بارها و بارها عنوان می‌کند، اما با توجه به سرمایه‌گذاری کلانی که در مورد مرورگر اج کرده است چندان نتوانسته این مرورگر را میان کاربران جا بیاندازد، شاید دلیل این عدم محبوبیت این باشد که اج را نمی‌توان در همه‌ی بسترها به کار گرفت و به اجرا درآورد.
مایکروسافت اج به‌طور انحصاری در ویندوز ۱۰ موجود است، و ردموند قصد ندارد آن را در سایر نسخه‌های ویندوز یا یک سامانه‌ی عامل غیر ویندوزی اعم از رومیزی یا تلفن همراه به اجرا دربیاورد.

کروم روی بیش از ۵۰ درصد از رایانه‌های رومیزی جهان اجرا می‌شود
آمار نشان می‌دهد که مایکروسافت اج در حال حاضر ۵ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است، این در حالی است که گوگل کروم با سهم ۵۰ درصدی خود در صدر جدول قرار دارد. این بدان معناست که یک مورد از هر دو رایانه‌ی شخصی، صرف نظر از سامانه‌ی عاملی که دارد، گوگل کروم را اجرا می‌کند.
در سوی دیگر، مایکروسافت وعده داده تا اج را به یک جای‌گزین مناسب و واقعاً قدرتمند برای مرورگرهای شخص ثالث تبدیل کند و برای رسیدن به این هدف به گوگل کروم به چشم اصلی‌ترین رقیب خود نگاه می‌کند.
مایکروسافت به ندرت در آگهی‌های تبلیغاتی از فایرفاکس اسمی می‌برد، هرچند این مرورگر موزیلا از نظر تعداد کاربرانی که به خود اختصاص داده در جای‌گاه بهتری به نسبت اج قرار دارد.
اج با به‌روزرسانی سال‌گرد ویندوز ۱۰ که در ابتدای همین سال میلادی منتشر شد به‌روزرسانی‌های مهمی را دریافت کرد، از جمله می‌توان به پشتیبانی از افزونه‌ها اشاره کرد. علاوه بر این، مایکروسافت وعده داده تا در به‌روزرسانی‌های آتی ویندوز ۱۰ به کار روی اج ادامه دهد، و هدف مهم بعدی آن عرضه‌ی Creators Update در مارس ۲۰۱۷ می‌باشد.
البته زمان زیادی لازم است تا مایکروسافت اج بتواند به رقیب گوگل کروم مبدل شود، به ویژه به خاطر سهم بازاری که این دو به خود اختصاص داده‌اند، اما ردموند بسیار مطمئن است که بیشتر کاربران به زودی می‌توانند مزایای این مرورگر ویندوز ۱۰ را به لطف فشارهای تبلیغاتی و بازاریابی کشف کنند.‌

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

ادعای جدید مایکروسافت: مرورگر اج از گوگل کروم بسیار امن‌تر و سریع‌تر است