اداره‌ی درآمد داخلی آمریکا، IRS، اذعان کرده است که مشکلی که با کلاه‌برداران دریافت رونوشت داشته است بدتر از آن است که در ابتدا تصور می‌شده است؛ درواقع این میزان هفت برابر بدتر از آن چیزی است که از قبل فکر می‌کردند.
در ماه می سال ۲۰۱۵ اداره‌ی درآمد مالیاتی آمریکا گزارش داده است که ۱۰۰ هزار نفر اظهارنامه‌های مالیاتی و فرم‌های درآمد خود را به مجرمانی فرستاده‌اند که از ویژگی‌های دریافت رونوشت استفاده می‌کردند تا در فاصله‌ی ماه‌های فوریه و اواسط ماه می، اطلاعات شخصی را سرقت کنند.
در ماه آگوست این رقم با انجام یک بررسی تا ۲۲۰ هزار نفر افزایش یافت. در روز جمعه، این آژانس عمومی آمریکایی اعلام کرد که این رقم به میزان ۷۰۰ هزار نفر رسیده است و در کنار آن ۲۹۵ هزار تلاش صورت گرفته است تا رونوشت‌های پرداخت‌کننده‌ها را سرقت کنند.
کمیسر IRS به نام جان کاسکینن در بیانیه‌ای اعلام کرد:‌ «اداره‌ی درآمد داخلی متعهد است تا پرداختکنندگان مالیاتی را در جبهه‌های متعددی در برابر سرقت هویت محافظت کند و ارسال این نامه‌ها بخشی از آن است. ما از تلاش‌ها و کار بازرس کل وزارت خزانه‌داری برای کمک به اداره‌ی مالیات جهت شناسایی مالیات‌دهندگانی که حساب‌های آن‌ها مورد دسترسی قرار گرفته است، قدردانی می‌کنیم. ما به سرعت در تلاش برای کمک به این پرداخت‌کنندگان مالیات هستیم.»
اداره‌ی درآمد داخلی با ارسال نامه‌های پستی شروع به اطلاع‌رسانی به کسانی که در این فرآیند آسیب دیده بودند کرد. قابلیت دریافت رونوشت هنوز غیرفعال باقی مانده است تا زمانی که مشکل رفع شود. هنگامی که سوابق سرقت می‌شوند، قربانیان دارای اعتباری می‌شوند که با استفاده از آن می‌توانند به صورت رایگان به بررسی خدمات بپردازند و همین‌طور می‌توانند پین چهار رقمی را دریافت کنند که می‌تواند حساب‌های آن‌ها را برای غارت بیشتر مورد حمله قرار دهد.
این سازمان جزییات این وضعیت و تجربه‌های آن را با بخش‌های دولتی سایر ایالت‌ها در بخشی از اجلاس گروه امنیتی در میان گذاشته است و به دنبال راه‌حلی است تا اطلاعات را از معرض کلاه‌برداری حفظ کند. با توجه به وضعیت موجود، این گروه حجم زیادی کار برای انجام دادن دارند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

اداره‌ی درآمد داخلی آمریکا همچنان با کلاه‌برداران سایبری دست به گریبان است