اخطار: قرار دادن تاریخ آیفون روی یکم ژانویه‌ی ۱۹۷۰ موجب بریک‌ شدن دستگاه می‌شود

طبق گزارشات کاربران اینترنت و تأیید آن توسط iClarified، تنظیم کردن تاریخ آیفون روی یکم ژانویه‌ی ۱۹۷۰ موجب بریک‌شدن دستگاه می‌شود. این حفره بر روی دستگاه‌های آی‌او‌اس ۶۴ بیتی که دارای پردازنده‌های A۷ ،A۸ ،A۸X ،A۹، و A۹X هستند مؤثر است، و بر اساس گزارشات روی دستگاه‌های آی‌اواس با سامانه‌ی ۳۲ بیتی، این حفره تأثیری ندارد.
پس از تنظیم شدن دستگاه روی تاریخ یکم ژانویه‌ی سال ۱۹۷۰، این حفره موجب جلوگیری از راه‌اندازی دستگاه می‌شود. به دلیل محدودیت پیمایش، نیاز است تاریخ چندین بار به عقب برگردد تا به سال ۱۹۷۰ برسد. با توجه به این‌که با استفاده از روش DFU و یا بازیابی دستگاه شما دوباره احیاء نخواهد شد، ما شدیداً توصیه می‌کنیم که از آزمایش‌کردن این حفره جلوگیری کنید.
کاربران گزارش داده‌اند که اگرچه ممکن است بازیابی موفقیت‌آمیز به نظر برسد، اما دستگاه بعد از بازیابی دوباره راه‌اندازی نمی‌شود.
بنابراین به نظر می‌رسد که تنها راه حل این مشکل از طریق تعمیر فیزیکی دستگاه توسط متخصصین فنی اپل است. برای تنظیم مجدد دستگاه به شیوه‌ی فیزیکی، باتری را از داخل برد اصلی دستگاه خارج کرده و دوباره آن را جا می‌زنند.
کارشناسان می‌گویند که ممکن است این حفره مربوط به دوره‌ی یونیکس باشد. با توجه به تنظیمات منطقه‌ی زمانی، تنظیم این تاریخ موجب اندکی پاریز می‌شود که در نتیجه آن هسته‌ی سامانه از کار می‌افتد.
امیدواریم که اپل به انتشار یک به روزرسانی برای تعمیر این حفره و دستگاه‌هایی که در اثر این حفره آسیب دیده‌اند، دست بزند.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.