سونی تقریبا ۵ سال پس از نفوذ گسترده‌ای که داده های بیش از ۷۷ میلیون کاربر را در معرض خطر قرار داد، حالا از طریق پیاده‌سازی تصدیق هویت دو عامله در کارگزارها اقدام به تقویت لایه‌های امنیتی خود کرده ‌است.
شرکت سونی تایید کرده‌است که در نظر دارد این تایید دو عامله را در شبکه پلی‌استیشن اضافه کند.
اگرچه هنوز بیانیه رسمی از سوی این شرکت مبنی بر این‌که چه زمانی این اتفاق می‌افتد منتشر نشده است، نماینده سونی گفته است اطلاعات تکمیلی به زودی منتشر خواهند شد.
مایکروسافت از سال ۲۰۱۳ احراز هویت دوعامله را برای کاربران کنسول Xbox Live فراهم کرده ‌است. این ویژگی هم‌چنین در Battle.net و Steam‌ استفاده شده‌ است.
احراز هویت دوعامله که با عنوان تایید دو-مرحله‌‌ای نیز شناخته می‌شود فرآیندی است که کاربر را ملزم می‌کند در هنگام ورود به یک سرویس از دو نوع مختلف تایید هویت استفاده کند.
یکی از این دو نوع مختلف کلمه‌عبور است و دیگری کدعبور یک بار مصرف است که معمولاً توسط یک برنامه تلفن همراه تولید شده و یا از طریق پیام متنی بر روی گوشی هوشمند دریافت می‌شود.
اگرچه احراز هویت دوعامله به طور صددرصد محافظت از حساب‌های کاربری‌تان را تضمین نمی‌کند، اما این فرآیند کار نفوذگران و مجرمان مجازی را در دسترسی به حساب‌هایتان مشکل‌تر می‌کند.
نفوذ سال ۲۰۱۱ موجب شد اطلاعات شخصی همه کاربران پلی‌استیشن که در آن زمان ۷۷ میلیون نفر بودند درز پیدا کند. این اطلاعات شامل نام‌های کاربری، تاریخ‌های تولد، آدرس‌های رایانامه و جزئیات کارت‌های اعتباری کاربران بود. این رخداد بزرگترین سرقت اطلاعات در نوع خود بود که موجب شد شرکت سونی تمام سامانه‌ی خود را برای مدت تقریباً یک ماه غیرفعال کند.
به علاوه نفوذی که در سال ۲۰۱۴بر روی Sony Pictures Entertainment رخ داد موجب دسترسی‌های غیرمجاز به کارگزارهای خصوصی سونی شد. در این رخداد فیلم منتشر نشده “مصاحبه” به همراه اطلاعات شخصی بسیاری از کامندان لو رفت.
همین دو اتفاق کافی بود تا سونی پیش از این به فکر پیاده‌سازی احراز هویت دو عامله بیفتد.

منبع: asis

درباره نماد امنیت وب

“نماد امنیت وب” به عنوان یکی از شرکت های پیشتاز در زمینه امنیت نرم افزار و سرویس های تحت وب، با ارائه سرویس های امنیتی برای تمامی کسب و کار ها و دارای نمایندگی شرکت Acunetix (اکوانتیکس) بعنوان محبوب ترین اسکنر امنیتی black box در دنیا، ایمنی وب سایت شما را در مقابل حمله هکر ها تضمین می کند.

احراز هویت دوعامله در پلی‌استیشن
برچسب ها: